iJarocin.pl reklamy
Z policji

Ukradł rower z terenu przedszkola, odpowie też za inne wykroczenia

Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Policjanci z Jarocina, w ciągu około pół godziny od zgłoszenia, zatrzymali mężczyznę, który ukradł rower zaparkowany na terenie jednego z jarocińskich przedszkoli. W ustaleniu i zatrzymaniu złodzieja pomocny okazał się monitoring. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

29 maja br. o godzinie 10.25 oficer dyżurny otrzymał informację o kradzieży roweru, do której doszło kilkanaście minut wcześniej. Jak wynikało z przekazanych informacji, nieznany sprawca zabrał rower o wartości 1000 zł, z terenu jednego z jarocińskich przedszkoli, a następnie odjechał w kierunku Rynku.

Mundurowi z Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego, którzy udali się na miejsce kradzieży, w pierwszej kolejności sprawdzili nagranie ze znajdującej się na miejscu kamery. Po sprawdzeniu monitoringu wytypowano podejrzanego o kradzież mężczyznę. Okazał się nim 62-letni mieszkaniec gminy Jarocin. Policjanci sprawdzili okoliczne ulice, a ponieważ na żadnej z nich nie zauważyli mężczyzny będącego w ich zainteresowaniu udali się w kierunku Witaszyc. Tam, pod jednym z miejscowych sklepów zauważyli 62-latka spożywającego alkohol. Na widok radiowozu mężczyzna natychmiast wyrzucił butelkę i schował się za ścianą budynku. Tam też został on zatrzymany i tam policjanci odnaleźli skradziony rower.

Dokładnie 35 minut od zgłoszenia przestępstwa przestępstwa i godzinę od jego popełnienia sprawca kradzieży trafił w  ręce policjantów. Po zatrzymaniu 62-latek został przewieziony do komendy, gdzie usłyszał zarzut kradzieży, za który grozi mu kara więzienia na okres nawet 5 lat. Mężczyzna przyznał się do przedstawionego mu zarzutu. Poniesie on także odpowiedzialność za wykroczenia, między innymi za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym oraz zaśmiecanie.

Źródło: KPP Jarocin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku