iJarocin.pl reklamy
Z policji

Ukradł elementy infrastruktury kolejowej

Zdjęcie: KPP Jarocin

Jarocińscy policjanci zatrzymali 40–letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież czujnika obecności koła. Do kradzieży doszło na szlaku kolejowym Jarocin – Ostrów Wlkp. w Kotlinie. Straty jakie powstały w wyniku działalności mężczyzny oszacowano na około 5 tys. złotych. Ponieważ swoim postępowaniem spowodował on zakłócenie działania części trakcji kolejowej, może mu grozić nawet 8 lat więzienia.

10 października policjanci z Jarocina otrzymali informację o kradzieży elementów infrastruktury kolejowej w miejscowości Kotlin. Łupem złodzieja padła szyna kolejowa wraz z czujnikiem obecności koła, co spowodowało, że na trasie kolejowej Jarocin – Ostrów Wlkp. wystąpiły zakłócenia w działaniu części linii kolejowej.

Policjanci niezwłocznie podjęli działania, aby zatrzymać sprawcę tego czynu. Funkcjonariusze dokonali między innymi sprawdzenia monitoringu znajdującego się w pobliżu miejsca kradzieży. Na tej podstawie wytypowano prawdopodobnego sprawcę przestępstwa. Okazał się nim 40-letni mieszkaniec gminy Kotlin.

Do jego zatrzymania doszło 12 października w Wyszkach. Jak się okazało, kradzież to nie jedyne przestępstwo jakie 40-latek ma na swoim sumieniu. Podczas zatrzymania śledczy ujawnili przy nim środki odurzające. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Następnego dnia sprawca usłyszał dwa zarzuty. Jeden dotyczący posiadania środków odurzających, drugi kradzieży elementów infrastruktury kolejowej. Ponieważ swoim przestępczym działaniem na terenie kolejowym spowodował zakłócenia działania części trakcji kolejowej, grozi mu nawet 8 lat więzienia.

Źródło: KPP Jarocin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

cermotor
ERIKO MOBILNY ŻURAW
OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku
SMOK SKUP-SPRZEDAŻ