reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Gmina Jarocin

Ujęci dzięki monitoringowi z parków

2020-03-23 10:03:00

Zdjęcie: Mężczyzna porzucił w parku skórę, racice i głowę dzika.
Dzięki zainstalowanemu w Parku Radolińskich i w Parku im. mjr. Zbigniewa hr. Ostroroga-Gorzeńskiego monitoringowi wizyjnemu, udało się ustalić tożsamości osób podrzucających odpady i niszczących tablice informacyjne. W obu przypadkach sprawcy staną przed sądem.

28 grudnia 2018 r doszło do zniszczenia tablicy informacyjnej w Parku im. mjr. Zbigniewa hr. Ostroroga-Gorzeńskiego w Jarocinie. Nieznany wówczas sprawca rozbił ją  butelką po piwie. Gmina Jarocin zgłosiła sprawę na policję wraz z wnioskiem o ściganie sprawcy. Dzięki monitoringowi miejskiemu i z pobliskiej stacji benzynowej policjanci ustalili tożsamość sprawcy. 33-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Jarocin przesłuchany został jednak dopiero 2 lutego, gdyż przebywał poza granicami kraju. - Mężczyzna, który jak twierdził, nie pamiętał zdarzenia, po przedstawieniu mu nagrania z monitoringu, przyznał się do przedstawionego mu zarzutu zniszczenia mienia. Wyraził skruchę i chęć naprawienia szkody – informuje aspirant Agnieszka Zaworska,  rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. O tym, jaka karę poniesie sprawca, ostatecznie zadecyduje sąd w Jarocinie.  Za przestępstwo uszkodzenia mienia grozi mu nawet kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.
 
 
 
Także dzięki monitoringowi miejskiemu ustalono tożsamość osoby, która w styczniu br. podrzuciła do Parku Radolińskich głowę, skórę i racice dzika. Na nagraniu widać, jak mężczyzna pozostawia worek wraz z zawartością na jednym z koszy na śmieci. Również i w tym przypadku Gmina Jarocin zgłosiła sprawę na policję wraz z wnioskiem o ściganie sprawcy. Mężczyznę, którego wizerunek został opublikowany w internecie, rozpoznali mieszkańcy. Dzięki ustaleniu personaliów mężczyzny, 61-latkowi z gminy Jarocin policjanci mogli przedstawić zarzut zaśmiecania. Wniosek o ukaranie sprawcy został przesłany do Sądu w Jarocinie, który podejmie decyzję o dalszych konsekwencjach.
 

Zamów reklamę w gazecie internetowej iJarocin.plReklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl