Z policji

Uderzył w szybę młotkiem. Sam stawił się na komendzie

Uderzył w szybę młotkiem. Sam stawił się na komendzie

Jarocińscy policjanci przedstawili zarzut uszkodzenia mienia mężczyźnie, który celowo młotkiem zbił szybę w budynku mieszkalnym. Swoim zachowaniem spowodował on straty w wysokości ponad 1000 złotych. Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć dlaczego dopuścił się tego czynu. Teraz za to przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zgłoszenie o popełnieniu przestępstwa policjanci przyjęli 6 maja br. Z informacji uzyskanych od zgłaszającego wynikało, że nieznany mężczyzna, bez żadnego powodu uderzył nieokreślonym przedmiotem w okno budynku mieszkalnego znajdującego się przy ul. Al. Niepodległości w Jarocinie, powodując jej uszkodzenie. Wandal swoim zachowaniem spowodował straty w wysokości ponad 1 tysiąca złotych.

Całe zajście zostało uwiecznione na monitoringu, na którym widać, jak mężczyzna podjeżdża do budynku rowerem, zatrzymuje się, a następnie spod kurtki wyjmuje jakiś przedmiot którym z całej siły uderza w szybę. Dzięki temu nagraniu oraz zeznaniom świadków policjanci bardzo szybko wytypowali prawdopodobnego sprawcę uszkodzenia mienia. Okazał się nim 39-letni mieszkaniec gminy Jarocin.

Mężczyzna wiedząc, że jest poszukiwany przez policję sam stawił się w Komendzie Powiatowej Policji w Jarocinie 19 maja. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Jak zeznał 39-latek, w szybę uderzył młotkiem, który zabrał ze sobą z domu, a zrobił ze złości na swoją byłą partnerkę.  Teraz za uszkodzenie mienia odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


Źródło: KPP Jarocin/Agnieszka Zaworska/AZ



Z regionu


Czytaj również

iJarocin.pl reklamy
WALBET ROZDRAŻEW

iJarocin.pl reklamy
PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

iJarocin.pl reklamy
Polub nas na Facebooku