iJarocin.pl reklamy
Gmina Jarocin

Udało się zebrać ponad 23 tys. zł!

Tegoroczne Mikołajki były wyjątkowe - wspólnie mogliśmy okazać serce i wesprzeć jarocińskiego strażaka, Macieja Kaliszaka. Do tej pory pomagał innym, teraz to on potrzebuje naszej pomocy. - Wszyscy wierzymy, że Maciej wróci do nas zdrowy. Nasza obecność tu to potwierdza. Jest w nas wiara,  i  nadzieja, że nam się uda. I jest miłość, którą dajemy Maciejowi będąc z nim w trudnych chwilach i dzieląc się dobrem, którym on zawsze dzielił się z nami – mówił do uczestników Mikołajek burmistrz Adam Pawlicki.

Charytatywne Mikołajki dla druha Macieja, które odbyły się w JOK Jarocin, wypełnione były licznymi atrakcjami. Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały smaczne potrawy, a każda złotówka, która została wrzucona do puszki dołączyła do zbiórki na rzecz Macieja. Na najmłodszych czekał Mikołaj ze słodkimi niespodziankami i warsztaty inspirowane Bożym Narodzeniem. Na stoisku Spichlerza Polskiego Rocka można było własnoręcznie wykonać świąteczne przypinki i ozdoby. Bibliotekarki zachęcały do wykonania świątecznych ozdób ze starych książek.
 
 
 
Na ulicy Libercourt rozstawione zostało miasteczko strażackie. Atrakcją był pokaz alpinistyczny strażackich Mikołajów, którzy dołączyli do uczestników imprezy zsuwając się po linie z dachu budynku JOK-u. Z policyjnym Pyrkiem można było odwiedzić policyjną strefę z autochodzikiem i łamigłówkami.
 
 
 
W trakcie imprezy na scenie prezentowali się młodzi wokaliści jarocińskich szkół muzycznych: Społecznego Ogniska Muzycznego w Jarocinie, Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Wokalistyki Klimkiewicz, Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jarocinie oraz tancerze z „Artia” Akademii Artystycznej.
 
 
 
Dla aktywnych fizycznie zorganizowany został mikołajkowy trening z Body Basement oraz Biegaczami Jarocin.
 
 
 
Przez cały czas na scenie odbywały się licytacje. Główna – lot widokowy nad Jarocinem ufundowana przez burmistrza Adama Pawlickiego uzyskała cenę 10 tys. zł. Licytowano także piłkę z autografami zawodników Lecha Poznań, noc dla dwóch osób w Muzeum Regionalnym w Jarocinie, książki, obrazy oraz wiele innych darów, które przekazane zostały na licytacje.
 
W czasie Mikołajek organizatorzy zebrali ponad 23 000 zł.
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku