iJarocin.pl reklamy
Edukacja

Uczniowie z Trójki najlepsi

Za nami szósta edycja Nocy Zawodowców. W ramach wydarzenia uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych poznawali specyfikę w konkretnych zawodach oraz zagrali w grę zespołową „Zawodowy Express”. Jej zwycięzców wyłoniono podczas finałowej rozgrywki, która odbyła się w miniony piątek w Kaliszu. Najwyższe miejsce na podium zajęła drużyna „Zawodowcy z 3”, repezentująca Szkołę Podstawową nr 3 w Jarocinie.

Uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych z terenu subregionu kaliskiego sprawdzili swoje siły w grze zespołowej „Zawodowy Ekspress”. 5-osobowe drużyny rozwiązywały konkursowe zadania etapami od 2 października, odwiedzając lokalne zakłady pracy. Na każdym z etapów gry zdobywały punkty, co pozwoliło wyłonić zwycięzców w poszczególnych powiatach.
 
Na terenie powiatu jarocińskiego przeprowadzenie konkursu koordynował Cech Rzemiosł Różnych w Jarocinie. W edukacyjnej zabawie wzięło udział 10 drużyn ze szkół w Jarocinie – Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3 i Zespołu Szkół nr 4 oraz szkół w Bachorzewie i Żerkowie.  Uczniowie mieli okazję poznać arkana zawodów cukiernik oraz przetwórca mięsa – goszcząc w Cukierni Grzechu Warta pani Mileny Andrzejczak w Racendowie oraz Zakładzie Mięsnym  BUKAT Kołodzińscy w Jarocinie. W Siedleminie odwiedzili stolarnię Pana Leszka Kempy, w Bachorzewie - firmę budowlaną "LAMI" Przemysław Kaczmarek, w Łuszczanowie – warsztat elektromechaniki pojazdowej pana Przemysława Mikołajewskiego, a w Jarocinie salon fryzjerski "Euforia" pani Aldony Chrobot . - Noc Zawodowców to doskonała forma promowania zawodów rzemieślniczych i szkolnictwa branżowego wśród uczniów. Dziękuję zakładom pracy, naszym rzemieślnikom za włożony trud, poświęcony czas, przygotowanie i uczestnictwo w tym przedsięwzięciu – podkreśla Jacek Dutkiewicz, Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie. 
 
W trakcie finałowego starcia Nocy Zawodowców 2023 zespoły wykonały zadania przygotowane na stoiskach wystawców w Hali Sportowej Olimpia w Kaliszu. Poza konkursowymi zmaganiami na uczniów czekało wiele atrakcji m.in. pokazy zawodowców, zwiedzanie stoisk wystawców oraz występy artystyczne.
 
Celem Nocy Zawodowców są: popularyzacja kształcenia dualnego i zawodowego, pogłębianie wiedzy na temat różnych zawodów, a także rozwijanie kreatywności i umiejętności logicznego myślenia. Wydarzenia odbywa się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego.
 
 
 
Noc Zawodowców 2023 – klasyfikacja w powiecie jarocińskim: 
 
  • 1 miejsce -  Zawodowcy z "3" z SP nr 3 w Jarocinie pod opieką p. Natalii Kaczmarek
  • 2 miejsce - Zawodowcy z "3" vol.2 z SP nr 3 w Jarocinie pod opieką p. Wojciecha Talagi
  • 3 miejsce - Grupa Dzielne Krokodyle z ZS nr 4 w Jarocinie pod opieką p. Hanny Formeli
 
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
Polub nas na Facebooku