reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm
Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Wydarzenia

Uczestnicy The Voice Kids na EkoŚwiętowaniu!

2019-06-06 14:32:02

Uczestnicy programu The Voice Kids – Nela Zawadzka i Oliwier Szot wystąpią w Jarocinie podczas kolejnej edycji EkoŚwiętowania. W czasie wydarzenia poznamy też laureatów konkursów proekologicznych organizowanych w kończącym się właśnie roku szkolnym. Będą niespodzianki smakowe i wizualne… Będzie doskonała zabawa pod znakiem EKO.

Tegoroczne EkoŚwiętowanie zaplanowane zostało na 14 czerwca. Tego dnia w wielu szkołach obchodzony jest Dzień Pustej Klasy. Ma on na celu zachęcenie nauczycieli, by choć jedną lekcję spędzili ze swoimi uczniami poza budynkiem szkoły. To międzynarodowe święto edukacji na świeżym powietrzu. Wszystko po to, aby promować edukację terenową. Do tego edukację bardzo skuteczną, bo angażującą różne zmysły.
 
 
Warsztaty, sadzonka za telefon, napój do własnego kubka
 
 
Na jarocińskim rynku będzie można angażować nie tylko zmysł estetyczny, ale i smakowy. Będą warsztaty ekologiczne, konkursy, animacje, gra wirtualna, będzie możliwość wymiany odpadu na roślinę. Każdy, kto wrzuci do specjalnego kosza stary telefon, otrzyma drzewko od jarocińskiego nadleśnictwa.
 
 
Warto też przyjść na festyn z własnym naczyniem do napoju (byle nie z „jednorazówką”), a organizatorzy napełnią go płynnym smakołykiem! Każdego roku na całym świecie zużywa się miliardy jednorazowych kubków. Niestety, zaledwie 0,25% tych trudnych w przetworzeniu opakowań trafia do recyklingu, co oznacza, że z każdą kawą czy herbatą zakupioną w jednorazowym opakowaniu rośnie góra odpadów. - Bądź EKO, przyjdź na festyn z własnym naczyniem – zachęcają organizatorzy przedsięwzięcia.  Warto, bo jedną z atrakcji będzie pokaz przygotowania koktajli, których oczywiście będzie można spróbować, podstawiając swój kubek. Smakołyków uwielbianych przez dzieci będzie więcej i niektórych da się skosztować bez pomocy kubka.
 
 
Nagrody za segregację odpadów
 
 
Podczas Festynu Ekologicznego poznamy laureatów konkursów organizowanych przez Zakład Gospodarki Odpadami sp. z o.o. w Jarocinie – Wielkopolskie Centrum Recyklingu. Pierwszym będzie konkurs „Region Czysty na 6”, który miał na celu zebranie w szkołach, jak największej ilości nakrętek, puszek i baterii. Dowiemy się, ile tego surowca udało się zebrać w 92 szkołach z 17 gmin. Rozstrzygnięty zostanie także konkurs „Płyty CD/ DVD zbierasz - nagrody odbierasz”.  
 
 
EkoHappening i Harcerska strefa ekologiczna 
 
 
Z ekologią za pan brat już od najmłodszych lat. Zgodnie z tym hasłem uczestnicy wydarzenia stworzą wielką, zieloną drużynę Ekostrażników i zamanifestują troskę o ochronę środowiska maszerując po jarocińskim rynku z transparentami promującymi segregację bioodpadów. Za przygotowanie hasła o tematyce BIO, szkoły mają możliwość wygrania wspaniałych nagród o wartości 2 tys. zł, 1,5 tys. zł  i 1 tys. zł. Warto się postarać.
 
 
Na deser zaśpiewają Nela i Oliwier z The Voice Kids
 
 
Nie zabraknie też występów artystycznych miejscowych placówek oświatowych oraz pokazu iluzjonistycznego „Magia Recyklingu”. Gwiazdami wydarzenia będą znani z ekranów telewizorów: Nela Zawadzka – rezolutna uczestniczka pierwszej edycji The Voice Kids oraz  Oliwier Szot - najmłodszy uczestnik drugiej edycji programu. Jak pamiętacie, roztopili oni nie tylko serca trenerów The Voice Kids, ale wielu widzów.  Czy usłyszymy „Maluzynę” z „Podróży Pana Kleksa”, albo „Ulepimy dziś bałwana” z „Krainy lodu”? Przekonamy się już 14 czerwca.
 
 
 
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl