reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Z policji

Uczennice z klasy policyjno-prawnej wśród laureatów

2020-07-02 12:50:14

Zdjęcie: KPP Jarocin
Reprezentacja Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie znalazła się w gronie 9 laureatów IV edycji konkursu „Policjanci w służbie historii”. W nagrodę uczniowie, których praca została wyróżniona, otrzymają nagrody rzeczowe i finansowe ufundowane przez Instytut Pamięci Narodowej.

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu od czterech lat jest Komenda Główna Policji oraz Instytut Pamięci Narodowej. Zaproszeni do udziału w konkursie „Policjanci w służbie historii” zostali uczniowie policyjnych klas mundurowych z całej Polski. Celem przedsięwzięcia jest zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii Policji w czasach II Rzeczypospolitej i II wojny światowej oraz jej wkładu w odzyskiwanie przez Polskę niepodległości i odbudowę państwa polskiego.

 

Dwu i trzyosobowe zespoły miały do wykonania 3 zadania:

  • odnalezienie w swojej okolicy i opisanie miejsca pamięci związanego z wkładem polskich policjantów w chlubne karty polskiej historii
  • nagranie filmu (1,5-3 min) prezentującego sylwetkę policjanta związanego z tym miejscem pamięci, którego postawa może być wzorem służby Polsce i Polakom
  • zorganizowanie „żywej lekcji historii” dla swoich rówieśników lub uczniów młodszych, prezentującej historię tego miejsca oraz sylwetkę policjanta

W tym roku wykonanie prac było znacznie utrudnione z uwagi na panujący stan epidemii i zawieszenie lekcji w szkołach. Mimo wszystko prace konkursowe zostały zrealizowane przez 67 drużyn. Komisja oceniająca nadesłane materiały wyłoniła 9 zespołów laureatów. Tyle samo zespołów zostało wyróżnionych.

 

Drużyna klasy policyjno - prawnej z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie, w składzie Maja Cieślak, Aleksandra Krystkowiak i Klaudia Błaszczyk pod okiem opiekunki asp. Agnieszki Zaworskiej z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, w swojej pracy zaprezentowały sylwetkę starszego posterunkowego Franciszka Szymkowiaka. Młodzież wykonała krótki film o życiu zamordowanego w 1940 roku policjanta i zorganizowała żywą lekcję historii przedstawioną za pomocą portali społecznościowych i na portalu historycznym historiajarocina.pl.

 

 

Praca zespołu z Jarocina została oceniona bardzo wysoko. Uczniowie znaleźli się w gronie 9 laureatów I stopnia. Nagrodą dla najwyżej ocenionych przez jurorów zespołów miał być udział w wyjazdowym seminarium edukacyjnym na terenie Litwy, Łotwy i Rosji, w tym udział w uroczystościach rocznicowych na terenie cmentarza wojennego w Miednoje, na którym znajdują się groby polskich policjantów zamordowanych w 1940 r. Z uwagi na panujące zagrożenie związane z epidemią COVID-19, laureaci otrzymają w tym roku nagrody rzeczowe i finansowe.

 

Tegoroczna edycja konkursu była czwartą i po raz czwarty uczniowie jarocińskiej „dwójki” zajęli miejsce wśród najlepszych. 


Zamów reklamę w gazecie internetowej iJarocin.pl

Źródło: KPP Jarocin


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl