reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

Okna Marcinkowski producent okien i drzwi PCV

Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.
FACEBOOK ijarocin.pl
Z policji

Uciekał przed policją, sam przyznał funkcjonariuszom, że wcześniej wypalił skręta

2021-11-25 08:11:00

Nawet na 5 lat może trafić do więzienia 29-latek, który zignorował policyjne sygnały nakazujące zatrzymanie się do kontroli drogowej. Mężczyzna uciekając przed patrolem popełnił nie tylko to przestępstwo. Jego ucieczka skumulowała także wykroczenia a motywowana była tym, że mężczyzna posiadał przy sobie narkotyki.

To miała być zwyczajna kontrola drogowa kierowcy, który zapomniał o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, a zakończyła się kilkukilometrowym pościgiem.

 

We wtorek, 23 listopada, ok. godz. 08.00 policjanci z Jarocina, patrolując ulice miasta zauważyli, że kierowca zbliżającego się do nich pojazdu marki Citroen C5 nie ma zapiętych pasów bezpieczeństwa. Mundurowi pokazali kierującemu znak zobowiązujący do zatrzymania się. Sygnały te jednak zostały przez mężczyznę siedzącego za kierownicą zignorowane. Mężczyzna gwałtownie przyspieszył i próbował uciec policjantom pędząc ulicami Jarocina.

 

Policjanci natychmiast podjęli pościg za niezdyscyplinowanym kierowcą. Pomimo iż funkcjonariusze używali sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowca nadal zupełnie nie reagował. Mężczyzna uciekał przed goniącym go radiowozem w kierunku miejscowości Wilkowyja. Tam uciekinier usiłował wykonać manewr skrętu w prawo, w kierunku Łuszczanowa, jednak wyniku nadmiernej prędkości stracił panowanie nad samochodem który po poślizgu zatrzymał się na płocie jednaj z posesji uszkadzając nie tylko ogrodzenie ale także bariery ochronne i znak drogowy. Dalszą ucieczkę kierowca kontynuował leśną drogą pieszo, jednak po kilkudziesięciu metrach został przez mundurowych zatrzymany.

 

Podczas kontroli osobistej mężczyzny funkcjonariusze znaleźli przy nim narkotyki w postaci suszu roślinnego. Sam zatrzymany przyznał, że kierował po tym, jak wypalił skręta. Od zatrzymanego została pobrana krew. Po jej badaniu w laboratorium kryminalistycznym okaże się, jakie środki odurzające i w jakim stężeniu miał on w swoim organizmie.

 

Po sprawdzeniu zatrzymanego 29-letniego mieszkańca gminy Żerków w policyjnych systemach okazało się, że uprawnienia do kierowania posiadał zaledwie 7 miesięcy. Wczoraj zostały mu one zatrzymane.

 

W sprawie niezatrzymania się do kontroli oraz posiadania środków odurzających kryminalni wszczęli przeciwko mężczyźnie postępowanie karne. Kierowca usłyszy zarzut z artykułu 178b kodeksu karnego i art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. O jego dalszym losie zadecyduje sąd w Jarocinie.

 

Manewry wykonywane przez kierowców, którzy nie zatrzymali się do kontroli i podjęli ucieczkę, mogą być bardzo niebezpieczne dla innych użytkowników drogi i doprowadzić do tragedii. Grozi za to kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Zatrzymany kierowca nie uniknie także odpowiedzialności za szereg popełnionych podczas ucieczki wykroczeń. Między innymi za jazdę bez wymaganych przepisami pasów bezpieczeństwa oraz stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

 


Transport medyczny - Straż Grupa Serwisowa

Źródło: KPP Jarocin

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Motoinformator

LOMBARD SMOK - Gotówka od ręki

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama internetowa w gazecie

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl