iJarocin.pl reklamy
Gmina Jarocin

Tworzyły maskotki na zajęciach

Zdjęcie: jarocin.pl

Seniorzy z gminy Jarocin korzystają z różnorodnej oferty zajęć. Są wśród nich także warsztaty rękodzielnicze zorganizowane w ramach Jarocińskiego Centrum Usług Społecznych.

 

- W spotkaniu, podczas którego szyłyśmy maskotki, wzięły udział m.in. panie, które już kiedyś chodziły na zajęcia z rękodzieła w ramach Dziennego Domu Senior + działającego w JOK-u, a także zupełnie nowe osoby – mówi prowadząca zajęcia, Justyna Teplik. - Przygotowałam mustra i szablony na wzory trzech przytulanek: owieczki, pieska i słonika. Panie same zdecydowały, co szyją i jaką dobierają kolorystykę. Paniom szło bardzo dobrze, były bardzo dokładne.

 


Uczestniczki zajęć podkreślały, że dla nich to nie tylko sposób na spędzenie czasu, mobilizacja, by wyjść z domu, ale także - forma terapii. - Co mnie tu przyciągnęło? Potrzeba bycia w grupie. Chodzę tu, do domu kultury, już sześć lat. Korzystam z zajęć, które są organizowane, bo to jest coś fajnego, coś innego. Duży relaks. Przy okazji robimy coś fajnego. Coś, co nam się podoba – i naszym wnukom też! - mówi Lidia Drabina z Jarocina. Panie dopytywały, czy i kiedy będą następne spotkania.

 


Zajęcia rękodzielnicze są realizowane w ramach projektu pn.: „Jarocińskie Centrum Usług Społecznych” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Oś priorytetowa: II Efektywne polityki publiczne na rynku pracy, gospodarki i edukacji. Działanie: 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym.

Źródło: jarocin.pl




Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

Polub nas na Facebooku