iJarocin.pl reklamy
Z policji

Turniej charytatywny dla emerytowanego strażaka

Zdjęcie: KPP Jarocin

3 czerwca w Jarocinie odbędzie się turniej charytatywny dla emerytowanego strażaka. Celem przedsięwzięcia jest wsparcie finansowe Rafała Klarzyńskiego. Podczas rozgrywanego turnieju, odbędzie się także piknik dla dzieci z okazji Dnia Dziecka.

Rafał Klarzyński to oddany służbie i drugiemu człowiekowi emerytowany strażak. Przez ponad 30 lat służby w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie był zawsze całym sercem zaangażowany w sprawy zawodowe, nigdy nikomu nie odmawiał pomocy, wielokrotnie wyróżniany i odznaczany. Rafał bardzo dobrze jest znany z corocznych akcji "Bezpieczny przejazd", których był mózgiem, głównym prowadzącym i wspaniałym współorganizatorem od strony technicznej i merytorycznej.

17 października 2022 r. Rafał miał udar krwotoczny mózgu. Pomimo natychmiastowej pomocy jego stan był bardzo ciężki. Po dwóch tygodniach pobytu w Szpitalu Powiatowym w Śremie oraz około trzech miesiącach pobytu na rehabilitacji stan Rafała polepszył się. Niestety 13 stycznia br. Rafał doznał kolejnego udaru, który w swych skutkach okazał się dużo silniejszy niż za pierwszym razem. Trafił na Oddział Intensywnej Terapii Szpitala Powiatowego w Śremie, ale potrzebna jest kosztowna rehabilitacja, jeden jej cykl to kwota ponad 25 tys. zł. A takich cykli Rafał potrzebuje znacznie więcej. Nadzieją napawa fakt, że jego stan zdrowia ulega poprawie, a my chcemy by znalazły się środki na to, by mógł wrócić do niemal całkowitej sprawności.

3 czerwca 2023 r. na orliku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie przy ul. Franciszkańskiej 2 odbędzie się Charytatywny Turniej Piłki Nożnej „Gramy dla Rafała”, w którym o puchar przewodniczącego Zarządu Terenowego NSZZP w Jarocinie zmierzą się drużyny służb mundurowych. Cały dochód z wpisowego zostanie przeznaczony na rehabilitację Rafała. Turniej organizowany jest przez ZT NSZZ Policjantów w Jarocinie. 

Podczas Turnieju swoje stanowiska promocyjne wystawią przedstawiciele policji i straży pożarnej, gdzie będzie można zapoznać się ze specyfiką obu służb oraz zobaczyć ich sprzęt. Dla dzieci przygotowany będzie Autochodzik, z wykorzystaniem którego najmłodsi kibice będą mogli uczyć się bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Będzie też można odbyć szybki kurs udzielania pierwszej pomocy, także ofiarom wypadków (usztywnianie, zabezpieczanie ran). Wolontariusze z ZSP nr 2 w Jarocinie przygotują stanowisko gdzie chętnym dzieciom wymalują buźki i zrobią wyjątkowe fryzurki.

Przez cały czas trwania Turnieju chętni będą mogli wrzucić do puszek wolontariuszy kilka złotych, które zostaną przekazane na leczenia Rafała.

Wydarzenie odbędzie się 3 czerwca od godz. 9.00 - do godz. 15:00.

Źródło: KPP Jarocin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
Polub nas na Facebooku
SMOK SKUP-SPRZEDAŻ