reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Jarocin

Trzy klasy na kwarantannie, szkoła została zdezynfekowana

2020-09-10 12:27:41

Zdjęcie: Screen/Google Street View
Jedna z nauczycielek Zespołu Szkół nr 5 w Jarocinie uzyskała pozytywny wynik testu na koronawirusa. Informacja do kierownictwa placówki dotarła w środę. W ślad za tym, niezwłocznie, wdrożone zostały procedury epidemiczne. W ich wyniku ponad 120 uczniów i 13 nauczycieli, wraz z rodzinami, przebywa na kwarantannie. Od dziś grupa ta realizuje naukę w formie zdalnej. Pozostali uczniowie kontynuują naukę stacjonarnie.

Już wczoraj wszystkie pomieszczenia w Zespole Szkół nr 5  w Jarocinie zostały zdezynfekowane. Czynności te zostały powtórzone także dzisiaj rano, po to aby uczniowie i nauczyciele, którzy nie zostali objęci kwarantanną, mogli od czwartku, 10 września, bezpiecznie kontynuować naukę i pracę w formie stacjonarnej.
 
 
Wczoraj dyrekcja Zespołu Szkół nr 5 w Jarocinie otrzymała informację od jednej z nauczycielek, że ma pozytywny wynik testu na obecność wirusa COVID-19.
 
Natychmiast wdrożyliśmy procedury epidemiczne. Powiadomiliśmy o tej sytuacji sanepid, wskazaliśmy klasy, w których ta Pani prowadziła lekcje oraz wyłoniliśmy uczniów, którzy mieli z nią kontakt podczas zajęć w świetlicy – informuje Marek Durczak, dyrektor szkoły. –  Uczniowie, którzy mieli bezpośredni kontakt z nauczycielką zostali skierowani na kwarantannę. Objęte zostały nią także osoby, które zamieszkują razem z uczniami – kontynuuje dyrektor.
 
 
Uczniowie, a wraz z nimi wszyscy domownicy, będą przebywali na kwarantannie przez 10 dni. W sumie jest to około 350 osób.
 
 
Kierownictwo piątki natychmiast złożyło także wniosek o zawieszenie zajęć stacjonarnych i rozpoczęcie nauczania zdalnego dla klas, w których lekcje prowadziła nauczycielka. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna zdecydowała, że zdalnym nauczaniem objęte zostaną 3 klasy. O zaistniałej sytuacji dyrektor szkoły poinformował rodziców wszystkich uczniów.
 
 
Za pośrednictwem dziennika elektronicznego do każdego z rodziców wczoraj wieczorem wysłana została informacja o zastosowanych procedurach oraz o tym, że budynki szkole zostały zdezynfekowane i szkoła jest bezpieczna dla uczniów, kontynuujących naukę w formie stacjonarnej – podkreśla Marek Durczak.
 
 
Osoby pozostające w domowej izolacji, mogą liczyć na wsparcie Gminy Jarocin. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jarocinie przy współpracy z jednostkami OSP, dla osób, które zgłoszą takie zapotrzebowanie, będzie dostarczał do domów paczki żywnościowe. Pracownicy socjalni będą także w stałym kontakcie z rodzinami, potrzebującymi wsparcia.

Zamów reklamę w gazecie internetowej iJarocin.plReklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl