iJarocin.pl reklamy
Wydarzenia

Towarzyski mecz Polska - Niemcy w Jarocinie

Zdjęcie: jarocin.pl

Już 16 października na jarocińskich kibiców piłki nożnej czeka nie lada gratka. Stanie się to za sprawą towarzyskiego meczu Polska vs. Niemcy (U16), który odbędzie się na stadionie Jarocin Sport. Zapraszamy do kibicowania młodym Orłom!

Polski Związek Piłki Nożnej powierzył organizację dwumeczu Polska U-16 - Niemcy U-16 Wielkopolskiemu ZPN. Spotkania o charakterze towarzyskim odbędą się w połowie października. Na miejsca rozgrywek wybrano Jarocin  i Krotoszyn. - Wiemy, że mecz Polska - Niemcy, na jakim poziomie i w jakim sporcie by nie był, zawsze będzie budził dodatkowe emocje. Liczę tylko na pozytywne emocje, bo rywalizacja sportowa jest najważniejsza. Chciałbym, żeby to spotkanie po prostu było jak największym świętem piłkarskim – podkreślił podczas konferencji prasowej Paweł Wojtala, prezes Wielkopolskiego ZPN. 

Reprezentacja Polski będzie przebywała w Jarocinie podczas całego, tygodniowego zgrupowania.  Z kolei reprezentacja Niemiec będzie miała swoją bazę w Kaliszu.
Cieszy fakt, że infrastruktura, w którą inwestujemy skutecznie od wielu lat w Jarocinie spełnia takie standardy, że reprezentacje młodzieżowe w piłce nożnej Polski i Niemiec mogą tutaj rozegrać mecz – podkreślił Bartosz Walczak, zastępca burmistrza Jarocina i zapowiada, że na trybunach usiądzie wielu uczniów z gminnych szkół oraz że wkrótce ogłoszone zostaną różne konkursy, w tym: konkurs na najlepszy doping, na najciekawiej przebranego kibica, w których do wygrania będą różne nagrody, m.in. możliwość wprowadzania polskiej reprezentacji na płytę stadionu czy podawanie piłek w trakcie meczu. - Chcemy tez żeby ten dzień był dużym wydarzeniem i wielkim sportowym świętem przede wszystkim dla najmłodszych mieszkańców. Jak wiemy młodych piłkarzy i piłkarek w naszej gminie nie brakuje, co nas bardzo cieszy – mówił Bartosz Walczak.
Mecz odbędzie się 16 października, to jest poniedziałek, o godzinie 11. Wstęp na to wydarzenie będzie bezpłatny, a do dyspozycji kibiców czeka ponad 1200 miejsc.
Wydarzenie zacne, stadion w ostatnich tygodniach przeszedł jak to się ładnie mówi „lifting” i mam nadzieję, że wszyscy będziemy przy pełnych trybunach oklaskiwać sportowe emocje już za kilkanaście dni. Na terenie strefy kaliskiej odbędą się dwa mecze takiej rangi - takiej sytuacji w historii tej części Wielkopolski jeszcze nie było, jeśli chodzi o piłkę nożną – zaznaczył Piotr  Kościelny, wiceprezes WZPN-u. 

Podczas konferencji prasowej obecny był także Wojciech Brenk – organizator piłkarskich rozgrywek  SBG Jarocin Cup. Turnieje, w których udział biorą drużyny z całej Polski, prezentują wysoki, piłkarski poziom i odbywają się na obiektach Jarocin Sport już od 6 lat. -  Cieszę się, że przy współpracy z Wielkopolskim Związkiem Piłki Nożnej i ze spółką Jarocin Sport jesteśmy w stanie zorganizować taki mecz. Taka ciekawostka – Dariusz Gęsior selekcjoner reprezentacji powołał dwudziestu młodych zawodników. Z tej grupy aż 17 chłopaków brało udział w naszych turniejach, czyli znają te obiekty, znają te boiska. Miło, że taki będzie ich powrót, że za młodego grali na turniejach, a teraz przyjadą reprezentować nasz kraj – mówił Wojciech Brenk. 

Mecz w Jarocinie – 16 października, godz. 11:00.
Na to spotkanie dostępnych będzie 1200 biletów. Dystrybucją biletów grupowych zajmować się będzie spółka Jarocin Sport, natomiast zamówienia na bilety indywidualne należy składać na mail bilety@wielkopolskizpn.pl. Wejściówki będą dostępne do odbioru na wyznaczonym stoisku przed meczem.
Bramy obiekty zostaną otwarte o godzinie 10:00.

Źródło: jarocin.pl
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku