iJarocin.pl reklamy
Wydarzenia

To jeszcze nie koniec Letnich Brzmień Jarocina

Zdjęcie: jarocin.pl

Sobotni wieczór był wyjątkowy – tych, którzy wybrali się na jarociński rynek, oczarował panujący tu klimat.  

Koncert – zorganizowany w ramach Letnich Brzmień Jarocina – poprzedziła kolejna edycja Narodowego Czytania. W tym roku prezentowana była powieść „Nad Niemnem”. Czytaniu przez bibliotekarkę Hannę Janiec książki Elizy Orzeszkowej towarzyszyła oprawa muzyczna w wykonaniu Acoustic Duo, a więc Arkadiusza Hylewskiego (skrzypce) i Tomasza Ratajczaka (instrumenty klawiszowe). Z każdą chwilą na rynku przybywało miłośników literatury i muzyki. Po raz kolejny nie zawiedli się ci, którzy postanowili spędzić sobotni wieczór na Letnich Brzmieniach –muzyczną ucztę zgotowała im Julia Stolpe wraz z zespołem Q-Artist, prezentując utwory z repertuaru m.in. Steve Wondera, Johna Lennona, Michaela Jacksona i Tiny Turner.

Letnie Brzmienia nadal trwają - 16 września, w godzinach od 19.30 do 21.00, wystąpią wokalistki z sekcji "Music,Voice&Joy" działającej w Społecznym Ognisku Muzycznym w Jarocinie. Zaprezentują się w repertuarze z gatunku muzyki soul, swing oraz bossa novy i samby. Młodym wokalistkom towarzyszyć będzie „Lechosław Nowak trio”: Lechosław Nowak (trąbka), Tomasz Ratajczak (instrumenty klawiszowe) i Artur Kowalski (instrumenty perkusyjne).

23 września posłuchamy duetu „Iga&Wojtek”, który zaprezentuje różne style muzyczne - od popu po jazz. 30 września natomiast na jarocińskim rynku wystąpi „Zamoroka Band” - zespół stworzony w sierpniu 2020 roku grający zarówno utwory autorskie, jak i covery polskich i zagranicznych utworów, często w nurcie piosenki literackiej. Posłuchamy przebojów z repertuaru takich zespołów jak Queen, Bajm, Maanam czy AC/DC. Nie zabraknie też własnych utworów zespołu, a wszystko to w autorskich akustycznych aranżacjach. Grupę tworzą: Magdalena Zamoroka (wokal), Szymon Drabik (bas) i Przemysław Maćkowiak (gitara).

Źródło: jarocin.pl
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
Polub nas na Facebooku
SMOK SKUP-SPRZEDAŻ