reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Jarocin

Tak wygląda postęp prac przy budowie ronda

2020-09-11 13:58:26

Rondo na skrzyżowaniu ul. Św. Ducha z ul. Wojska Polskiego nabiera kształtów. Inwestycja usprawni ruch w centrum miasta i przede wszystkim wzmocni bezpieczeństwo na drodze.

Rondo powstaje w ramach przebudowy ciągu ulic Kasztanowa, Do Zdroju, Maratońska, Św. Ducha oraz Poznańska i Wojska Polskiego. To I etap inwestycji, który ma być ukończony jeszcze w tym roku. Realizację drugiego zaplanowano na rok następny.
 
 
Pierwszy etap obejmuje reorganizację skrzyżowań: ul. Wodnej z ul. Wojska Polskiego oraz ul. Św. Ducha z ul. Wojska Polskiego. W ramach zadania przebudowana będzie ulica Wojska Polskiego od skrzyżowania z Al. Niepodległości do skrzyżowania z ul. Wodną. Modernizacji poddany zostanie kanał deszczowy w ul. Wojska Polskiego. Wyremontowana zostanie nawierzchnia jezdni, która będzie znacznie węższa, a wzdłuż niej powstanie ścieżka rowerowa i szpaler drzew. 
 
 
 - Byłej obwodnicy Jarocina - ulicy Wojska Polskiego/ Poznańskiej między parkiem a kościołem nie da się wyeliminować z układu komunikacyjnego miasta, ale po realizacji inwestycji straci ona charakter drogi tranzytowej – podkreśla burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki.
 
Między rondami powstaną dwa przejścia dla pieszych, które znacznie skrócą drogę z rynku do parku i z parku na rynek. Pierwsze znajdzie się przy ul. św. Ducha na wysokości schodów, którymi można zejść do parku, a drugie na wysokości bloku mieszkalnego (przed wojną i rozbudową była to gorzelnia Radolińskich) usytuowanego vis à vis Skarbczyka. Zejście ulicą Kościelną do parku będzie możliwe zarówno schodami, jak i pochyloną drogą umożliwiającą zjazd rowerem czy wózkiem inwalidzkim.
 
 
Takie rozwiązanie ma uspokoić ruch samochodowy na ulicy Wojska Polskiego/Poznańska, stworzyć znacznie bardziej przyjazne warunki do poruszania się dla pieszych i rowerzystów, a przede wszystkim zbliżyć rynek z parkiem.
 
 
W II etapie prac, zaplanowanym do realizacji w przyszłym roku, przebudowane zostanie jeszcze jedno skrzyżowanie: ul. Wojska Polskiego z ul. Al. Niepodległości oraz ciąg ulic: Kasztanowa, Do Zdroju, Wrzosowa i Maratońska. Pojawi się na nich nowa nawierzchnia jezdni oraz chodnika, a także ścieżka rowerowa. Wykonane ma być także oświetlenie uliczne typu LED na ulicach: Kasztanowa, Do Zdroju i Maratońska (od ul. Wrzosowej do ul. Św. Ducha) oraz remont istniejącego kanału deszczowego w części ulic Do Zdroju, Maratońska i Wrzosowa.
 
 
Realizacja obu etapów inwestycji będzie kosztowała blisko 25 mln zł, z czego ponad 16 mln zł Gmina Jarocin pozyskała z rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych.

Zamów reklamę w gazecie internetowej iJarocin.plReklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl