iJarocin.pl reklamy
PKP

Szykują się spore utrudnienia na trasie Jarocin-Koźmin Wlkp.

Podróżujący koleją w najbliższym czasie muszą liczyć się z utrudnieniami na trasie Jarocin - Koźmin Wlkp. Wszystko to za sprawą remontu, który się wkrótce rozpocznie. Jak podaje PKP PLK S.A., od września na wspomnianym odcinku zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

- Na zlecenie PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. wykonawca przygotowuje się do rozpoczęcia zasadniczych prac między Koźminem Wielkopolskim a Jarocinem (linia nr 281 Oleśnica – Chojnice). W ramach inwestycji na ok. 14 km zostanie zmodernizowana nawierzchnia torowa, urządzenia sterowania ruchem kolejowym oraz sieć trakcyjna. Na stacji Koźmin Wielkopolski zabudowane będą dwa nowe rozjazdy. Dla zwiększenia bezpieczeństwa przewidziano modernizację 12 przejazdów kolejowo-drogowych (m.in. w Nowej Obrze i Golinie), które zyskają nową nawierzchnię, a część przejazdów – także dodatkowe zabezpieczenia. Wyremontowany zostanie również most i wiadukt w Golinie (na ul. Bielawy) - wyjaśnia Radosław Śledziński z Zespołu Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

 

Jak podaje, remont ma zwiększyć możliwości trasy - pociągi mają się po nim poruszać z prędkością 120 km/h w przypadku przejazdów pasażerskich oraz 80 km/h w przypadku towarowych. - Umożliwi to skrócenie czasu przejazdu pociągów między Koźminem Wielkopolskim a Jarocinem z ok. 20 do ok. 15 min, a także sprawniejsze przejazdy między Poznaniem a Krotoszynem oraz Jarocinem a Miliczem. Zapewnione będą lepsze warunki przewozu towarów - kontynuuje R. Śledziński.

 

Jakie utrudnienia czekają na podróżnych? - Zakres prac na jednotorowej linii został uwzględniony w rozkładzie jazdy. W porozumieniu z przewoźnikami od września br. do czerwca 2023 r. komunikację podróżnym zapewni zastępcza komunikacja autobusowa – informacji o komunikacji zastępczej udzielają przewoźnicy - tłumaczy dalej.

 

Inwestycja realizowana jest w formule „projektuj i buduj” w ramach projektu „Prace na liniach kolejowych nr 281, 766 na odcinku Oleśnica – Łukanów – Krotoszyn – Jarocin – Września – Gniezno” za ok. 44 mln zł ze środków budżetowych. Wszystkie prace planowane są do końca 2023 r. Wykonawcą jest konsorcjum firm Alusta S.A. i Compremum S.A.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku