iJarocin.pl reklamy
Jarocin

Szkolenia dla organizacji pozarządowych

2022-03-14 13:47:40

Kolejne szkolenie dla organizacji pozarządowych w ramach przedsięwzięcia "Centrum Wsparcia Projektowego" zorganizowane zostanie w Kamienicy Kultury w Jarocinie.


"Ważne dokumenty każdej organizacji pozarządowej: prawa i obowiązki"  to tytuł szkolenia, które poprowadzi Monika Chrzczonowicz z portalu NGO.PL. Będzie można dowiedzieć się, jakie są obowiązkowe dokumenty, które powinno mieć każde stowarzyszenie. Omawiane będą wzory dokumentów, np. statuty, sprawozdania z walnych zebrań. Uczestnicy porozmawiają o polityce rachunkowości, o składaniu dokumentów KRS w formie papierowej i online, o prawach i obowiązkach stowarzyszeń. Zapoznają się również z przydatnymi linkami i stronami www pomocnymi dla stowarzyszeń.
 
 
Szkolenie odbędzie się 19 marca, w godzinach od 10.00 do 15.00 w Kamienicy Kultury. Uczestnicy proszeni są o zabranie statutów swoich organizacji. W programie przewidziano przerwę kawową i obiad.
 
 
 
Zapisy przyjmowane będą do 15 marca: telefonicznie (887 766 861) lub online: https://forms.gle/F6yFerLcwu2Kp6Zi8
 

Cały czas prowadzony jest także dyżur w ramach wsparcia dla organizacji pozarządowych. Pogotowie projektowe działa w każdą sobotę, w godzinach od 9.00 do 12.00 w Kamienicy Kultury. - Można tam przychodzić ze wszystkimi sprawami stowarzyszeniowymi, po poradę - mówi Justyna Daniel-Korzyniewska wicedyrektorka Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Jarocinie.
 
 
Projekt „Jarocin-Miastem Jutra” w ramach Programu Rozwój lokalny korzysta z dofinansowania w kwocie ponad 3,5 mln euro otrzymanego od Norwegii. Celem programu jest wsparcie małych i średnich miast w wypracowaniu i wdrożeniu przez nie zrównoważonego i systemowego podejścia do rozwoju lokalnego i tym samym do
 
 
Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach projektu Jarocin Miastem Jutra.
 


Czytaj również

Polub nas na Facebooku