reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.
Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Edukacja

Szkoła w Magnuszewicach kończy działalność, nie wiadomo, co dalej z oddziałami przedszkolnymi

2021-04-30 11:04:00

Zdjęcie: Facebook/Szkoła Podstawowa w Magnuszewicach
Likwidacja Szkoły Podstawowej w Magnuszewicach staje się faktem. Z dniem 31 sierpnia 2021 placówka kończy działalność. Póki co nie wiadomo, co będzie z oddziałami przedszkolnymi.

Przypomnijmy, podczas lutowej sesji radni przyjęli uchwałę w sprawie zamiaru likwidacji szkoły. Decyzja była podyktowana względami finansowymi oraz demograficznymi. W trwającym roku szkolnym do placówki uczęszczało 57 dzieci, nie funkcjonują klasy I, III, V i VII.

 

Po uzyskaniu pozytywnej opinii Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu na kwietniowej sesji podjęto uchwałę o likwidacji Szkoły Podstawowej w Magnuszewicach z dniem 31 sierpnia 2021. Wcześniej podczas obrad głos zabrali przedstawiciele rodziców, którzy pytali o dalszy los oddziałów przedszkolnych, wchodzących w skład szkoły. Ich niepokój budziły informacje, jakoby los oddziału był już przesądzony. Taką wiadomość miał przekazać dyrektor szkoły. 

 

- My dzisiaj podejmujemy uchwałę o likwidacji szkoły, czyli całego tego organizmu, natomiast nie jest w żaden sposób przesądzone, nie wiem, skąd Państwo czerpiecie tę wiedzę, że oddziałów przedszkolnych w Magnuszewicach nie będzie. Bo my jeszcze takiej wiedzy nie mamy. Czekamy na odpowiedź z Urzędu Marszałkowskiego, bo w żaden sposób nie chciałbym sobie pozwolić na to, utracić ponad 250 tys. środków, które zostały w Magnuszewice włożone po to, żeby oddział przedszkolny był i w Magnuszewicach funkcjonował po to, żeby zjednoczyć społeczeństwo, żeby dzieciątka nie musiały iść, tak jak Pani powiedziała, do Prus, do Woli Książęcej czy do Kotlina - tłumaczył podczas sesji Mirosław Paterczyk, wójt gminy Kotlin

 

W uchwale o likwidacji szkoły w Magnuszewicach znalazły się zapisy zapewniające kontynuację nauki w innej placówce. Uczniowie będą mogli uczęszczać do Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kotlinie, do której będą mieli zapewniony bezpłatny transport. Z kolei obowiązkowe przygotowanie przedszkolne oraz wychowanie przedszkolne, również z darmowym dowozem wraz z opieką podczas transportu, dzieci będą odbywać w  Publicznym Przedszkolu „Słoneczko” w Kotlinie.

(dar)

 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.plMotoinformator

Reklama lombardu w Jarocinie
W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama internetowa w gazecie

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl