iJarocin.pl reklamy
Z policji

Święto policji w Jarocinie

Zdjęcie: KPP Jarocin

20 lipca policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie obchodzili swoje święto. Była to także okazja do uczczenia 103. rocznicy powołania Policji Państwowej. W uroczystej zbiórce udział wzięli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, związków zawodowych a także innych służb mundurowych i instytucji na co dzień współpracujących z jarocińską jednostką.

O godzinie 13.00 w Sali  Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie rozpoczęła się uroczysta z zbiórka z okazji święta funkcjonariuszy. Podczas uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Jarocinie insp. Krzysztof Rzepczyk przypomniał o wyzwaniach, jakie w tym roku stoją przed policjantami. Szef jarocińskich funkcjonariuszy złożył wyróżnionym policjantom życzenia zdrowia oraz pomyślności zarówno w życiu prywatnym jak i podczas pełnienia tej jednej z najtrudniejszych służb.  

W uroczystości udział wziął Naczelnika Wydziału Inwestycji i Remontów KWP w Poznaniu mł. insp. Jacek Jankowiak, który w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu podziękował policjantom za ich pracę, życzył dalszej wytrwałości w ich niebezpiecznej służbie oraz powodzenia zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.

Życzenia awansowanym funkcjonariuszom złożyli także przedstawiciele samorządów, służb mundurowych z powiatu jarocińskiego, kapelan miejscowych mundurowych oraz przedstawiciele instytucji współpracujących na co dzień z KPP Jarocin. Wszyscy dziękowali funkcjonariuszom za ciężką służbę, która często wymaga wielu wyrzeczeń oraz narażenia własnego życia i zdrowia.

W trakcie zbiórki odbyło się uroczyste odczytanie decyzji i rozkazów oraz wręczenie medali, aktów mianowania i wyróżnień.

W Komendzie Powiatowej Policji w Jarocinie rozkazy na wyższe stopnie policyjne otrzymało 48 funkcjonariuszy, w tym jeden przedterminowo. Ponadto policjanci jarocińskiej policji zostali odznaczeni medalami za działalność na rzecz NSZZ Policjantów woj. wielkopolskiego oraz środowiska policyjnego.

Dwóch policjantów zostało także uhonorowanych odznaczeniami: Zasłużony Policjant oraz Medalem za Długoletnią Służbę.

Uroczysta zbiórka została zakończona złożeniem okolicznościowych wiązanek przy Obelisku ku czci funkcjonariuszy Ziemi Jarocińskiej zamordowanych podczas II wojny światowej przez okupantów. W ten sposób policjanci uczcili pamięć swoich poprzedników, którzy budowali podwaliny dzisiejszej Policji.

Źródło: KPP Jarocin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku