iJarocin.pl reklamy
Wydarzenia

Święto Niepodległości z wojskową grą terenową w Jarocinie

11 listopada w 16 miastach Polski, również w Jarocinie, odbędzie się wojskowa gra terenowa. Trasę trzeba będzie pokonać z mapą i kompasem. Wśród zadań są m.in. zbudowanie schronienia i rozpalenie ogniska, złożenie broni i rzut granatem, maskowanie czy wojskowy quiz. Na wszystkich czeka grochówka.

Wojskowe gry terenowe to zawody społeczno-obronne wokół jednostek wojskowych, miejsc pamięci oraz skwerów i placów miast.
 
Zawody odbędą się w każdym województwie - po jednej grze na województwo. Będzie to czas spędzony na wojskowej rywalizacji, a jednocześnie świetny sposób na uczczenie Biało-Czerwonej.
 
Organizatorzy zapewniają, że gwarantują dobrą zabawę i wojskowe wyżywienie.
 
Wśród konkurencji są m.in. nauka maskowania, składania i rozkładania broni, rzut granatem czy budowa schronienia. Konkurencje w ramach wojskowych gier terenowych będą miały charakter zespołowy. Zgłoszone drużyny to maksymalnie 5-osobowe grupy. Mogą to być grupy przyjaciół, reprezentacje klas mundurowych, organizacje proobronne, rodziny.
 
Udział drużyn jest całkowicie bezpłatny. Przed startem należy się jedynie zarejestrować. Rejestracja zespołów odbywa się telefonicznie – pod nr tel.: 606, 244 932 lub 261, 572 982 albo mailowo p.talar@ron.mil.pl, do 11 listopada.
 
Start o godz. 10.00 bez względu na warunki atmosferyczne.
 
Organizatorzy proszą o odpowiedni strój (sportowe buty, długie spodnie, kurtka/bluza, czapka, rękawiczki). Koniec zawodów jest planowany na godz. 16.
 
Każdy zespół na zakończenie otrzyma pamiątkowy dyplom.
 
Za organizację gier odpowiada Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji we współpracy z lokalnymi jednostkami wojskowymi jak również z Centralnym Wojskowym Klubem Sportowym i Radą ds. Kobiet RON.
 
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

cermotor
ERIKO MOBILNY ŻURAW
OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku
SMOK SKUP-SPRZEDAŻ