iJarocin.pl reklamy
Z gminy

Świąteczno-noworoczne spotkanie z przedstawicielami OSP

Zdjęcie: jarocin.pl

Świąteczno-noworoczne spotkanie z przedstawicielami OSP z gminy Jarocin było okazją do złożenia druhom podziękowań za współpracę. Burmistrz Adam Pawlicki podkreślił, że poza codzienną pracą i gotowością do niesienia pomocy mieszkańcom, druhowie angażują się w organizację licznych inicjatyw.

Nieoceniona była pomoc strażaków podczas pandemii COVID. Druhowie dbają także o bezpieczeństwo i uatrakcyjniają swą obecnością także wiele imprez gminnych, np. Gminne Święto Plonów, Rajd Rowerowy z okazji otwarcia w Jarocinie pierwszej na świecie Alei Światowego Dnia Roweru. Już za tydzień wiele organizacji społecznych, wspólnie ze strażakami i samorządem gminnym organizują Charytatywne Mikołajki dla druha Macieja – prezesa OSP Jarocin, który od kilku miesięcy walczy o powrót do normalnego życia. Jarociński strażak Maciej Kaliszak przez wiele lat z oddaniem i wielkim zaangażowaniem ratował ludzkie życie i bezinteresownie pomagał innym. Przez ponad 25 lat pełnił służbę w Państwowej Straży Pożarnej. W wolnym czasie udzielał się jako ochotnik w jednostce OSP w Jarocinie. Wielokrotnie był wyróżniany i odznaczany. Miał wiele planów, ale zostały one pokrzyżowane 27 czerwca - tego dnia doszło u niego do zatrzymania krążenia. Po blisko dwóch miesiącach pobytu na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Powiatowego w Jarocinie stan Macieja na tyle się polepszył, że możliwe było przetransportowanie go do Specjalistycznego Instytutu Neurorehabilitacji i rozpoczęcie pierwszego etapu walki o powrót do zdrowia. Maciej nie poddaje się, ale potrzebuje naszej pomocy. Rehabilitacja to będzie żmudny i długi proces. Koszty pobytu w specjalistycznym ośrodku są bardzo wysokie - 30 000 zł miesięcznie. Dlatego tegoroczne Mikołajki adresowane będą właśnie naszemu strażakowi – każdy z nas może okazać serce i wesprzeć dzielnego druha.

Podczas dzisiejszego spotkania świąteczno-noworocznego strażacy pogratulowali Adamowi Pawlickiemu 20-lecia sprawowania urzędu burmistrza, zauważając liczne inwestycje, które zdecydowanie wpłynęły na rozwój Gminy Jarocin. Nawiązując do rewitalizacji Śródmieścia Jarocina podkreślili, że przyszłoroczny jubileusz 135 lecia OSP Jarocin będzie mógł odbyć się w maju na pięknym rynku, gdzie wybudowane zostały nowe nawierzchnie i pojawiło się dużo więcej drzew, a wkrótce także innych roślin.

Źródło: jarocin.pl
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
Polub nas na Facebooku
SMOK SKUP-SPRZEDAŻ