iJarocin.pl reklamy
Wielkopolska

Środki na zakup karetki typu P

Trzy szpitale powiatowe w Wielkopolsce otrzymają środki z budżetu państwa na zakup potrzebnego sprzętu. To placówki z Chodzieży, Wolsztyna i Jarocina. W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu wojewoda wielkopolski Michał Zieliński podpisał umowy dotyczące realizacji zadań w formie dotacji celowej na łączną kwotę blisko 1,7 mln zł.

 

W ostatnim czasie awarii uległy przestarzałe i wyeksploatowane aparaty do znieczulania ogólnego w Szpitalu Powiatowym im. prof. Romana Drewsa w Chodzieży. Dzięki przekazanym środkom z budżetu państwa w wysokości 272 tys. zł do placówki trafią dwa nowe aparaty do znieczulenia ogólnego wraz z kardiomonitorami. Pozwoli to na to, aby pacjenci byli szybciej przyjmowani na oddział, dzięki skróconemu czasowi oczekiwania na zabiegi z użyciem aparatów.

Z kolei Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Wolsztynie oraz Szpital Powiatowy w Jarocinie wzbogacą się o nowe ambulanse. Wolsztyńska placówka otrzymała 677 tys. zł na zakup ambulansu typu C - specjalistycznego wraz z wyposażeniem. Szpital w Jarocinie dzięki dotacji w wysokości 750 tys. zł. będzie mógł zakupić karetkę typu P z niezbędnym wyposażeniem medycznym i ratowniczym.

Nowe karetki mają za zadanie podniesie jakość świadczonych usług, co przyczyni się do zapewnienia właściwego standardu prowadzonych przedmedycznych czynności ratunkowych udzielanych poszkodowanym i chorym, ale przede wszystkim podniosą one poziom bezpieczeństwa pacjentów w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia, a także usprawnią pracę ratowników.

 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

Polub nas na Facebooku