iJarocin.pl reklamy
Ważne sprawy

Środki na poprawę bezpieczeństwa w powiecie jarocińskim

Osiem projektów z Wielkopolski zostanie dofinansowanych w ramach programu Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka. W czwartek, 27 lipca 2023 roku w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu wojewoda wielkopolski Michał Zieliński podpisał umowy z samorządami na dofinansowanie realizacji projektów.

 

O bezpieczeństwie można by mówić wiele i w wielu aspektach. Bezpieczeństwo jest w końcu podstawową potrzebą każdego człowieka. Ostatnie badania pokazują, że przeważająca większość Polaków czuje się w Polsce bezpiecznie. Ale to nie znaczy, że nie mamy jeszcze sporo do zrobienia w tym zakresie – podkreśla wojewoda Michał Zieliński. – Ten program ma właśnie na celu wspieranie lokalnych inicjatyw w zakresie podnoszenia poziomu bezpieczeństwa – dodaje.

„Rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024” jest już IV edycją programu, którego początki sięgają 2007 roku. Spośród propozycji przekazanych przez wojewodów do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji dofinansowanych zostało 130 projektów w całym kraju, w tym 8 projektów z województwa wielkopolskiego na łączną kwotę ponad 732 tys. zł. Zadania będą realizowane przez powiat pilski, leszczyński, jarociński, a także gminę Murowana Goślina, Swarzędz, Kłecko, Godziesze Wielkie oraz Lipno.

Projekty realizowane są zgodnie z dwoma głównymi celami szczegółowymi. Pierwszy z nich dotyczy wzmocnienia bezpieczeństwa w miejscach publicznych, ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia lokalnych systemów bezpieczeństwa poprzez np. budowę lub modernizację systemów monitoringów miejskich, czy też doświetlenia miejsc postrzeganych jako niebezpieczne. Drugi cel programu to podnoszenie świadomości na temat społecznych zagrożeń bezpieczeństwa w wymiarze lokalnym i skutecznych metod ich zapobiegania poprzez działania profilaktyczno-edukacyjne w zakresie budowania poczucia bezpieczeństwa w społecznościach lokalnych.

 

Szczegółowa lista dofinansowanych projektów (podczas uroczystości nieobecni byli przedstawiciele powiatu jarocińskiego i gminy Lipno):

Lp.

Nazwa podmiotu

Tytuł projektu

Kwota dotacji (zł)

1.

Gmina Murowana Goślina

Doposażenie przejścia dla pieszych przy ul. Kolejowej w Murowanej Goślinie, służące poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego

100 000

2.

Gmina Swarzędz

Modernizacja przejść dla pieszych w Gminie Swarzędz

100 000

3.

Gmina Kłecko

"Bezpieczeństwo przede wszystkim” – infrastruktura i edukacja dla bezpieczeństwa w gminie Kłecko

100 000

4.

Gmina Godziesze Wielkie

Budowa wyniesionego przejścia dla pieszych na ul. 3 Maja oraz modernizacja przejścia dla pieszych na ul. 11 Listopada w miejscowości Godziesze Wielkie

72 768

5.

Gmina Lipno

Rozbudowa i modernizacja systemu monitoringu w Wilkowicach

60 000

6.

Powiat Leszczyński

Zwiększenie bezpieczeństwa przejść dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 4799P w m. Kłoda

100 000

7.

Powiat Jarociński

Bezpieczne przejście dla pieszych w powiecie jarocińskim

100 000

8.

Powiat Pilski

BEZPIECZNI w powiecie pilskim – # Akcja EDUkacja

100 000


 

 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
Polub nas na Facebooku
SMOK SKUP-SPRZEDAŻ