iJarocin.pl reklamy
Z policji

Sprawdzili trzeźwość ponad 600 kierowców, nie wszyscy byli trzeźwi

Zdjęcie: KPP Jarocin

Dzisiaj policjanci w całym kraju przeprowadzili działania "Trzeźwy poranek". Niestety, byli też tacy, którzy kierując samochodami, z trzeźwością niewiele mieli wspólnego.

W poniedziałkowy poranek policjanci z jarocińskiej drogówki sprawdzali trzeźwość kierowców poruszających się po drogach powiatu jarocińskiego. Patrole kontrolowały kierowców zarówno w centrum miasta jak i na terenie okolicznych wiosek. Akcja ta była kontynuacją działań „Trzeźwy poranek – zero tolerancji”.

Policjanci skontrolowali ponad 600 kierowców samochodów i zatrzymali trzech kierowców, którzy niestety zapomnieli, że za kierownicę powinni siadać Ci, którzy w swoim organizmie nie przewożą alkoholu. Dla takich zachowań policjanci nie są i nie będą tolerancyjni. 

Jako pierwszy przekonał się o tym 63-latek. Badanie stanu trzeźwości u mieszkańca powiatu gostyńskiego wykazało, że kierując samochodem marki Dacia logan miał 0,4 promila alkoholu we krwi. Mężczyzna odpowie za popełnienie wykroczenia, za które grozi mu grzywna i pożegna się z prawem jazdy na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Taka sama kara grozi 34-latkowi z powiatu krotoszyńskiego, który miał taką samą zawartość alkoholu jak 63-latek i kierował VW Passatem.

Z wyższymi konsekwencjami i karnymi i finansowymi musi liczyć się 52-letni mieszkaniec gminy Jarocin, który w chwili zatrzymania do kontroli w swoim organizmie miał ponad 0,5 promila alkoholu. Mężczyzna może trafić do więzienia na 2 lata, straci prawo jazdy na 3 lata.

Działania prowadzone przez jarocińską drogówkę połączone były z akcją profilaktyczną „Sam sprawdź promile”. Celem akcji była zmiana świadomości kierujących samochodami. Policjanci przypominali, że alkohol spożywany dzień wcześniej, w organizmie może znajdować się jeszcze następnego dnia. Kontrolowanym, którzy byli trzeźwi, wręczono także ponadto darmowe alkotesty by, zanim usiądą za kierownicą, sami mogli sprawdzić swój stan trzeźwości i upewnić się, że nie stworzą zagrożenia dla innych uczestników ruchu.

Kierowcy byli miło zaskoczeni takimi upominkami. Policjanci mają natomiast nadzieję, że w razie potrzeby zrobią oni użytek z alkotestów zanim zdecydują się wyruszyć w podróż swoimi pojazdami. 

Działania przeprowadzone zostały przy wsparciu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu, który przekazał na potrzeby akcji darmowe alkotesty.

Źródło: KPP Jarocin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

cermotor
ERIKO MOBILNY ŻURAW
OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku
SMOK SKUP-SPRZEDAŻ