iJarocin.pl reklamy
Z policji

Sprawdzali szyby, wręczali skrobaczki

Zdjęcie: KPP Jarocin

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie prowadzili działania „Czysta szyba”.

Odszronienie szyb jest czasochłonne i niekiedy bardzo trudne. Często kierowcy w pospiechu czyszczą tylko przednią szybę zapominając, jak ważne jest, by także szyby boczne były czyste i pozbawione warstwy szronu. Tylko prawidłowo oczyszczona szyba daje dobrą widoczność i znacznie zwiększa bezpieczeństwo kierującego oraz innych uczestników ruchu drogowego, w tym pieszych.
 
Mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, a także uświadomienie kierowcom jakie zagrożenie niesie ze sobą brak dostatecznej widoczności w samochodzie, policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego z jarocińskiej komendy przeprowadzili na terenie powiatu działania pod nazwą „Czysta szyba”. Podczas prowadzonych kontroli drogowych policjanci sprawdzali stan widoczności otoczenia z pojazdów oraz wręczali kierowcom skrobaczki do szyb.
 
Akcja ta jest efektem współpracy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie z WORD-em w Kaliszu, który ufundował skrobaczki samochodowe. We wczorajszych działaniach policjantów wspierał Radosław Paduch z kaliskiego WORD-u.
Źródło: KPP Jarocin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku