iJarocin.pl reklamy
Z policji

Spowodowała kolizję. Okazało się, że jeszcze przez kilka miesięcy obowiązuje go zakaz prowadzenia pojazdów

Do lipca tego roku 22-letniego kierowcę obowiązuje zakaz prowadzenia pojazdów. Chociaż nie powinien kierować w tym czasie żadnym pojazdem mechanicznym, usiadł za za kierownicą i spowodował kolizję. Mężczyzna stanie przed sądem i odpowie za niestosowanie się do jego decyzji.

W sobotę o godz. 16.40 patrol policji został poinformowany przez przypadkowego kierowcę o kolizji drogowej, do której doszło na ul. Poznańskiej w Jarocinie. Gdy mundurowi dotarli na miejsce zastali tam dwa samochody osobowe.

W rozmowie z kierowcami obu samochodów policjanci ustalili, że 22-latek wyjeżdżając autem marki BMW z drogi gruntowej nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie kierującej samochodem marki Renault Scenic, która jechała w kierunku Cielczy doprowadzając do zderzenia pojazdów.

Jak się okazało, nie tylko kolizję miał na swoim sumieniu młody kierowca. Policjanci sprawdzili 22-latka w systemach policyjnych i ustalili, że do połowy lipca br. mężczyznę obowiązuje wydany przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wszystkich kategorii.

W związku z popełnionym wykroczeniem i stworzeniem zagrożenia w ruchu drogowym mundurowi nałożyli na kierowcę BMW mandat w wysokości 1500 zł i 10 punktów karnych.

Za popełnione przestępstwo, a jest nim niestosowanie się od orzeczonego wyroku sądu, mężczyzna odpowie przed sądem. Za zlekceważenie zakazu grozi mu do 3 lat więzienia.

Źródło: KPP Jarocin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
Polub nas na Facebooku
SMOK SKUP-SPRZEDAŻ