iJarocin.pl reklamy
Z gminy

"Śladami Słowian" w jarocińskim amfiteatrze

XVII Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych oraz prezentacje plastyczne "Coś z niczego" zagościły w jarocińskim amfiteatrze. Wydarzenie odbyło się pod hasłem "Śladami Słowian" i miało na celu przybliżenie uczestnikom różnych aspektów słowiańskiej kultury. 

Głównym celem spotkania w Jarocinie były warsztaty plastyczne, które przyciągnęły aż osiem ośrodków: Środowiskowy Dom Samopomocy w Jarocinie, Warsztat Terapii Zajęciowej w Rudzie Komorskiej, Warsztat Terapii Zajęciowej w Środzie Wlkp., Dom Pomocy Społecznej w Kotlinie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Dobieszczyźnie, Powiatowy Ośrodek Wsparcia w Goli oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Jarocinie.

Specjalnymi gośćmi tego wydarzenia była grupa Gromada Dzika i Przyjaciele, którzy pasjonują się kulturą wczesnego średniowiecza słowiańskiego i skandynawskiego. To właśnie oni stworzyli niepowtarzalny klimat poprzez swoje wyjątkowe stroje, stoisko i możliwość strzelania z łuku do tarczy. Uczestnicy mieli za zadanie stworzyć własny strój słowiański z dostarczonych materiałów. Każda grupa wybrała swojego modela, który dumnie prezentował stworzoną kreację. Po zakończeniu prac, Słowianie razem z opiekunami wybrali zwycięzców, którzy ich zdaniem stworzyli najlepszy strój. 

Trzecie miejsce zajął Warsztat Terapii Zajęciowej w Jarocinie, drugie miejsce zdobył Powiatowy Ośrodek Wsparcia w Goli, a największe wrażenie zrobili wychowankowie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Rudzie Komorskiej. Dyrektor Muzeum Regionalnego w Jarocinie, Katarzyna Świderska, wraz z radnymi miejskimi Maciejem Śledzianowskim i Markiem Tobolskim, wręczyli zwycięskiej grupie voucher umożliwiający odwiedzenie Małego Centrum Nauki Kopernik w Pałacu Radolińskich w Jarocinie.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku