reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Z policji

Skręcał w lewo i doprowadził do kolizji. Miał blisko 3 promile

2019-11-29 11:50:05

Zdjęcie: Archiwum
W ręce mundurowych z Jarocina trafił 58-letni mężczyzna, który na "podwójnym gazie" spowodował wczoraj kolizję. Zatrzymany miał 2,9 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara 2 lat więzienia, utrata prawa jazdy na minimum 3 lata i wysokie konsekwencje finansowe.

28 listopada chwilę po godz. 16.00 dyżurny z Jarocina odebrał zgłoszenie o kolizji drogowej w miejscowości Wilkowyja. Jak wynikało z informacji, na ul. Powstańców Wielkopolskich zderzyły się dwa samochody osobowe. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol z Zespołu Ruchu Drogowego.

 

Na miejscu zdarzenia mundurowi ustalili, że kierujący samochodem marki Peugeot 206, 58-letni mieszkaniec gminy Jarocin, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, doprowadził do zderzenia z jadący z przeciwnego kierunku samochodem marki Renault Clio, którym podróżował mieszkaniec powiatu średzkiego.

 

Podczas wykonywania czynności mundurowi sprawdzili stan trzeźwości sprawcy zdarzenia. Okazało się, że 58-latek ma w swoim organizmie 2,9 promila alkoholu.

 

W związku z popełnionym przestępstwem mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Grozi mu zakaz kierowania pojazdami na okres minimum 3 lat. 58-latek usłyszy także zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 2, odpowie też za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Za swoje zachowanie, brak wyobraźni, odpowiedzialności i totalną bezmyślność poniesie też konsekwencje finansowe.

 

Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Należy jednak pamiętać, że pijany kierowca stanowi ogromne zagrożenie dla siebie i innych użytkowników dróg. Widząc że nietrzeźwy siada za kierownicą, należy uniemożliwić mu podróż. W przypadku podejrzenia, że p drodze jedzie pijany kierowca, informujmy policję. Eliminujmy takie osoby z ruchu drogowego i wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo.

 

Wczoraj na drogach województwa wielkopolskiego, w wyniku wypadków drogowych, życie straciło pięć osób. Postarajmy się, żeby takich tragicznych dat było jak najmniej.

 


Zamów reklamę w gazecie internetowej iJarocin.pl

Źródło: KPP Jarocin


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl