reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm
Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Taekwondo

Siedem medali dla Białych Tygrysów!

2019-05-22 14:19:08

Aż siedem medali - jeden złoty, cztery srebrne i dwa brązowe - to dorobek zawodniczek MUKS Białe Tygrysy Jarocin w XXV. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych. Na najwyższym stopniu stanęła Marta Stasik, ze srebrnych medali cieszyć się mogły Michalina Wróbel, Maja Bierła, Emilia Jędrzejczak i Aleksandra Szymczak, a z brązowych Joanna Szymczak i ponownie Marta Stasik. Dzięki temu świetnemu startowi reprezentanci Białych Tygrysów wywalczyli aż 63 punkty do Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży oraz wywalczyli trzecie miejsce w klasyfikacji klubowej, ulegając jedynie klubom z Olsztyna i Poznania.

W najważniejszym tegorocznym starcie dla kategorii wiekowej juniora młodszego, czyli Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych zwanej też Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych wystartowało 180 zawodniczek i zawodników, w tym ośmioosobowo ekipa z MUKS Białe Tygrysy Jarocin. Należy wspomnieć, że prawo startu w OOM w taekwondo olimpijskim można było wywalczyć wyłącznie w dwóch turniejach eliminacyjnych, a zawodnicy Białych Tygrysów to jedyni przedstawiciele na tej imprezie z trzech działających na terenie Jarocina klubów taekwondo. W tym roku prawo organizacji 25. edycji OOM otrzymało województwo świętokrzyskie, a najlepszych adeptów tej koreańskiej sztuki walki gościł Ostrowiec Świętokrzyski.

 

Pierwszego dnia zawodów rozegrano konkurencję dwuboju technicznego, na który składały się dwie konkurencje sprawnościowe oraz walki sportowe w części kategorii wagowych. W tej pierwszej specjalności najlepiej spisały się Emilia Jędrzejczak, która wywalczyła srebrny medal, natomiast z brązowym krążkiem na szyi swój występ ukończyła Marta Stasik. Tuż za podium, bo na 4. miejscu uplasowała się Maja Bierła, a punkty do Systemu Sportu Młodzieżowego wywalczyły jeszcze siostry – bliźniaczki Aleksandra i Joanna Szymczak, które zajęły odpowiednio 7. i 8. miejsce. Poza czołową „ósemką” swój start zakończyły Julia Jędrzejczak, Natalia Sobczak i Michalina Wróbel.

 

Tego samego dnia cztery zawodniczki Białych Tygrysów zaprezentowały się jeszcze raz na matach w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdyż wystartowały w konkurencji walki sportowej. Z tego grona na największe brawa zasłużyła Marta Stasik, która zdominowała swoją kategorię wiekową i po zwycięstwie nad odwieczną rywalką z Poznania mogła cieszyć się ze zdobycia złotego medalu i tytułu Mistrzyni Polski. Dzięki temu wynikowi szansę stanięcia na najwyższym stopniu podium otrzymała również, co jest tradycją podczas OOM, trenerka Marty, Józefina Nowaczyk-Wróbel. Z dobrej strony zaprezentowała się również Maja Bierła, która przegrała dopiero w walce finałowej z swoją największą rywalką z Olsztyna. Na piątych miejscach swój start zakończyły natomiast „młodsze” bliźniaczki Emilia (po porażce z późniejsza złotą medalistką) i Julia Jędrzejczak.

 

W drugim dniu zawodów największą sensację sprawiła Michalina Wróbel, która na OOM awansowała z dziewiątego miejsca, natomiast w dniu zawodów zatrzymała ją dopiero w finale rywalka z Olsztyna. Na drugim stopniu podium i z srebrnym medalem zawody zakończyła również Aleksandra Szymczak, przegrywając nieznacznie walkę finałową z zawodniczką z Poznania, z którą toczy pasjonujące boje praktycznie od początku roku. Ze zdobyczą w postaci brązowego medalu do Jarocina wróciła Joanna Szymczak, która dość niespodziewanie przegrała swoją walkę półfinałową. Ostatnia z jarocińskich zawodniczek, Natalia Sobczak, mimo ambitnej postawy, przegrała swoją walkę z jak się później okazało złotą medalistką i tym samym zajęła miejsce 5.

 

- Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to dla nas najważniejsza impreza dla juniora młodszego i praktycznie całe półrocze poświęciliśmy na przygotowanie do tej imprezy. Dziewczęta musiały poświęcić wiele swojego czasu wolnego m. in. długi weekend majowy, który spędziliśmy na zgrupowaniu w Krośnicach, ale mam nadzieję, że myślą podobnie jak ja, że to bardzo mądry i dobry wybór. Był to bowiem nasz jeden z najlepszych, jak nie najlepszy start w OOM, gdyż po raz pierwszy w historii znaleźliśmy się na podium w klasyfikacji klubowej, wyprzedzając m. in. kluby z takich miast jak Warszawa, Opole czy Wrocławia. Po dłuższej przerwie zdobyliśmy wreszcie złoty medal w konkurencji walki, który padł łupem Marty Stasik, która dodatkowo wywalczyła jeszcze brąz w drugiej konkurencji i krok po kroku zbliża się do osiągnięć swojej starszej siostry – Martyny. Na wielkie brawa zasłużyły również wszystkie pozostałe medalistki: srebrne Maja Bierła, Emilia Jędrzejczak, Aleksandra Szymczak i Michalina Wróbel, brązowa Joanna Szymczak, jak również dziewczęta z miejsc 5. - Julia Jędrzejczak i Natalia Sobczak. Należy bowiem pamiętać, że w OOM startuje tylko 180 zawodniczek i zawodników, a w eliminacjach startowało ich ponad 500. Co mnie jeszcze bardzo cieszy, to że w tegorocznej edycji OOM nasz Klub reprezentowała dość młoda ekipa, gdyż z ośmiu zawodniczek tylko dwie są z rocznika 2005 i kończą wiek juniora młodszego, natomiast aż trzy zawodniczki (rocznik 2007) są pierwszorocznymi juniorkami młodszymi i będą mogły jeszcze przez dwa lata startować w tej imprezie. W klubie mamy jeszcze kilka osób z roczników 2006 i 2007, które jak przyłożą się do pracy mogą w przyszłym roku awansować na OOM, dojdzie nam rocznik 2008, w którym mamy również utalentowanych zawodników, więc myślę, że przyszłość w tej kategorii wiekowej winna rysować się w „złotych, srebrnych i brązowych” kolorach. Jeżeli chodzi o dalsze występy tej grupy wiekowej, to obecnie jest ona w okresie roztrenowania i już zupełnie treningowo, w naturalnych kategoriach wagowych, wystartuje na początku czerwca w Kórniku - mówi Józefina Nowaczyk-Wróbel, trener MUKS Białe Tygrysy Jarocin. 

 

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl