iJarocin.pl reklamy
PSP Jarocin

Samochód uderzył w drzewo

Zdjęcie: KP PSP Jarocin

Tylko w niedzielę, 30 kwietnia 2023 roku jarocińscy strażacy uczestniczyli w czterech zdarzeniach.

W godzinach południowych Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Jarocinie otrzymało zgłoszenie dotyczące osoby znajdującej się w stawie w miejscowości Dobieszczyzna. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy GBA-Rt z JRG Jarocin z łodzią, OSP Dobieszczyzna oraz OSP Ludwinów. Po przybyciu pierwszych jednostek na miejsce zlokalizowano osobę w wodzie i ewakuowano na powierzchnię. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Kolejne zdarzenie powstało w miejscowości Wilkowyja, gdzie doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Podróżujące osoby nie wymagały pomocy medycznej, a działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach i posypaniu wyciekłych płynów eksploatacyjnych sorbentem.

Tego samego dnia w godzinach wieczornych Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Jarocinie zadysponowało zastępy GCBA 5/42, SD 31 z JRG Jarocin, GCBA 5/32 z OSP Jarocin oraz GBA 4,5/40 z OSP Wilkowyja do pożaru w piwnicy w budynku jednorodzinnym. Po przybyciu na miejsce ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych podali jeden prąd wody w natarciu na palące się materiały. Następnie obiekt przewietrzono i sprawdzono za pomocą kamery termowizyjnej.

Po dojeździe do bazy otrzymano kolejne zgłoszenie do miejscowości Golina, gdzie auto osobowe uderzyło w przydrożne drzewo. Samochodem podróżowała jedna osoba, która była zakleszczona w pojeździe z objawami wstrząsu. Działania ratowników polegały na wykonaniu dostępu za pomocą narzędzi hydraulicznych, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz przekazaniu poszkodowanego Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Podczas prowadzonych działań ruch na drodze został wstrzymany. W akcji brały udział zastępy z JRG Jarocin oraz OSP Golina.

Źródło: KP PSP Jarocin

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku