reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Jarocin

Rusza przebudowa kanalizacji w centrum!

2019-11-21 12:09:18

Zdjęcie: jarocin.pl
W przyszłym tygodniu powinny rozpocząć się prace związane z przebudową kanalizacji w centrum Jarocina. W związku z tym w poniedziałek odbędzie się spotkanie z mieszkańcami, podczas którego zostanie przedstawiony planowany harmonogram prac.

Długo wyczekiwana przez mieszkańców Jarocina inwestycja przechodzi do etapu realizacji. We wtorek 26 listopada nastąpi przekazanie placu budowy przedsięwzięcia pod nazwą: „Przebudowa systemu kanalizacji sanitarnej (rozdział kanalizacji ogólnospławnej na kanalizację sanitarną i kanalizację deszczową) oraz sieci wodociągowej w Centrum Jarocina - etap II”. Wykonawcą zadania jest wyłonione w drodze przetargu konsorcjum firm, w skład którego wchodzą: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „DROBUD” S.A. oraz WUPRINŻ S.A.

 

Mieszkańcy tego terenu przez wiele lat wnioskowali o realizację tej inwestycji z uwagi na częste awarie sieci oraz podtopienia piwnic budynków. Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców PWiK udało się pozyskać bezzwrotną dotację z funduszy unijnych w wysokości 63,75% kosztów kwalifikowalnych netto tego zadania.  

 

W pierwszej kolejności prace budowlane są planowane w następujących ulicach: Świętego Ducha (na odcinku od Rynku do ul. Poznańskiej), Kościelnej, Targowej, Wodnej (na odcinku od ul. Śródmiejskiej do ul. Wojska Polskiego), Śródmiejskiej (na odcinku od Rynku do ul. Wojska Polskiego), Szpitalnej oraz Rynku (od strony ul. Św. Ducha).

 

Aby zapoznać mieszkańców ze specyfiką planowanych prac oraz przedstawić ramowy harmonogram ich przebiegu na poniedziałek 25 listopada o godz. 18.00 w sali JOK planowane jest otwarte spotkanie. Będzie to pierwsze zebranie w tej sprawie, kolejne będą się odbywały sukcesywnie w miarę realizacji prac oraz - dodatkowo - w momencie zgłoszenia  takiej potrzeby przez mieszkańców terenu objętego inwestycją.

 

Warto nadmienić, że całość etapu II obejmuje swoim zakresem następujące ulice miasta Jarocin: Rynek, ul. Kościelna, ul. Św. Ducha (od Rynku do rzeki Lipinki), ul. Targowa, ul. Łąkowa, ul. Wodna (od ul. Śródmiejskiej do rzeki Lipinki), ul. Szpitalna, ul. Śródmiejska, ul. Hallera, ul. Wolności, ul. Barwickiego, ul. Wąska, ul. Mała, ul. Krótka, ul. Paderewskiego (od ul. Wrocławskiej do Kościoła Chrystusa Króla), ul. Dąbrowskiego (od ul. Wrocławskiej do wysokości budynku nr 10), ul. Wrocławska (od Rynku do wysokości budynku nr 65).

 

W tych ulicach są planowane następujące prace dotyczące infrastruktury podziemnej: wymiana/montaż: sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej, sieci ciepłowniczej, gazowej, oświetlenia i światłowodu. Zwieńczeniem zadania będą nowe nawierzchnie ciągów komunikacyjnych oraz tereny zielone, które przyczynią się do zwiększenia komfortu życia mieszkańców centrum na długie lata.

 

W trakcie realizacji inwestycji wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu drogowym, a w związku z pracami związanymi z wymianą i budową sieci może także dochodzić do okresowych przerw w dostawie wody.

 

Za zaistniałe utrudnienia PWiK Sp. z o.o. przeprasza i prosi o wyrozumiałość oraz cierpliwość. 

 

 Źródło: jarocin.pl


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl