reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Porady

Rozświetlamy ogród

2019-07-23 13:07:00

Lato to czas długich wieczorów, najchętniej spędzanych na dworze. Wszyscy miłośnicy spędzania wolnego czasu w zaciszu domowego ogrodu powinni więc pomyśleć o zewnętrznym oświetleniu. A tego jest naprawdę sporo. Jakie więc wybrać?

Oświetleń zewnętrznych jest co najmniej kilka, pośród nich znajdziemy oświetlenia, które montujemy na budynku lub oświetlenia montowane na ziemi. Które zatem będzie najlepsze?

To zależy od tego, jakie światło wolimy. Trzeba pamiętać, że każde oświetlenie spełnia inne zadanie. Jakie więc będzie dla nas najlepsze?

Przede wszystkim dekorując dom czy działkę, zadajmy sobie pytanie, ile chcemy mieć światła, czy wolimy światło z czujnikiem ruchu, czy raczej włączane z pomieszczenia. Dodatkowo możemy również oświetlić osobny element w ogrodzie np. oczko wodne lub piękny okaz oryginalnego drzewa. Obiekt oświetlimy za pomocą tzw. reflektorów.

Przed kupnem oświetlenia ogrodowego dobrze jest zapoznać się z całą ofertą podświetlenia.

• Zewnętrzne ścienne – to jeden z najpopularniejszych rodzai lamp ogrodowych. Najczęściej montuje się je na ścianie domu. Zapala się je przeważnie włącznikiem w pomieszczeniu. Tego typu zewnętrzne oświetlenie świetnie sprawdzi się również na balkonie.

 

• Słupki oświetleniowe – najczęściej montuje się je przy chodniku, tak by oświetlały drogę. Ten rodzaj światła również jest bardzo popularny, wyróżnić można kilka odmian słupków. Mają one nie tylko różne wysokości ale także kształty. Są lampy, które nie wymagają zalewania betonem czy wkopania w ziemię. Ich podstawa jest tak ciężka, że spokojnie można je postawić na ziemi. Do słupków często stosuje się klosze z mlecznego szkła, tak aby światło nie raziło.

 

• Latarnie – wyglądem przypominają latarnie w parkach, są jednak nieco mniejsze, ale większe od słupków. Nimi oświetlimy większe alejki, drogi. Na ogrodach przy domach jednorodzinnych, stosowane są rzadko.

 

• Oświetlenie LED – ta wersja idealnie sprawdzi się dla osób ceniących sobie tryb eko. Lampy LED bowiem są bardzo oszczędne. Pobierają dużo mniej energii elektrycznej w porównaniu z innymi żarówkami. Co ciekawe, oprócz mniejszego zużycia energii, szybciej się nagrzewają, dzięki czemu wystarczają na dłużej, niż tradycyjne oświetlenie. Jedynym minusem jest ich cena. Jest ona wyższa w porównaniu do klasycznego oświetlenia.

 

• Lampy z czujnikiem ruchu – mają przewagę nad zwykłym zewnętrznym oświetleniem. Żeby je włączyć nie trzeba udawać się do pomieszczenia, wystarczy pojawić się w odległości kilku metrów od lampy, a specjalne czujniki automatycznie włączą lampę. Lampy z bardziej zaawansowanym mechanizmem mogą pochwalić się np. możliwością regulacji czasu świecenia, a także natężenia światła.

 

• Kinkiety – tego rodzaju oświetlenia stosuje się najczęściej dwa rodzaje, mogą być prawie niewidoczne lub takie, które odstają od ściany. Lampa ma taką konstrukcję, że możliwe jest wieszanie jej na ścianie. Lampy zawieszane często mają specjalny czujnik ruchu, który automatycznie włącza lampę. Dodatkowo lampa pozwala na automatyczne ustawienie czujnika, tak aby sam wyłączał się po danym czasie.

 

• Reflektory – to punktowa lampa, która nadaje się do oświetlenia punktowego wybranych obiektów. Reflektory dają mocne światło, a ich zaletą jest możliwość ustawiania kąta padania światła. Można je montować na kilka sposób. Na ziemi, na elewacji budynków, a nawet na drzewach. Reflektory nadają się również do oświetlenia oczka wodnego, w tym celu umieszcza się je na dnie stawu, dzięki temu pięknie oświetla wodę. Kiedy dysponujemy większym zbiornikiem wody, kupujemy lampy, które umieszczamy wzdłuż linii brzegu pod wodą.

 

Oświetleń ogrodowych jest naprawdę wiele, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, począwszy od osoby oświetlającej działkę, aż po właściciela domu z dużym ogrodem. Jedyne co trzeba mieć to pomysł no i oczywiście trochę funduszy.

 


Zamów reklamę w gazecie internetowej iJarocin.plReklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl