iJarocin.pl reklamy
Wydarzenia

Rodzinny piknik połączony z pokazem saperskim

Zdjęcie: jarocin.pl

Główną atrakcją rodzinnego pikniku w Brzostowie była możliwość darmowego przejazdu składem z lat 80-tych z wagonem specjalnym "Wars". Gościem  specjalnym byli żołnierze z I Warszawskiej Brygady Pancernej, którzy pokazywali najmłodszym, na czym polega praca sapera.

Poza przejazdami składami „Brzostek” i „Cegiełka” na stacji czekało na uczestników wydarzenia wiele atrakcji. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin, Biblioteka Publiczna Gminy Jaraczewo, Stowarzyszenie na Rzecz Wsi Roszków oraz młodzież z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Roszkowie przygotowały stoisko dla najmłodszych, gdzie można było dekorować torby na zakupy.

 

Na stoisku profilaktycznym rozdawano ulotki informujące o tym, jak przeciwdziałać nałogom oraz nalepki z hasłami antynałogowymi. Żołnierze z I Warszawskiej Brygady Pancernej przygotowali warsztaty saperskie. Zarówno dzieci jak i dorośli mieli okazję obejrzeć warsztat pracy sapera. Zorganizowano też „poszukiwania” min lub skarbów. Na stoisku Klubu Strzelectwa Sportowego LOK "Gilza" z Pleszewa można było zapoznać się z militariami. Niezawodni strażacy z Góry pokazywali, na czym polega praca strażaka. Dzieci mogły też zajrzeć do wozu strażackiego. Była również okazja do przejazdów rowerowymi drezynami.


Poczęstunek dla uczestników wydarzenia przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich z Brzostowa.

 

Partnerami wydarzenia, na które zaprosili jarocinian gmina Jarocin oraz stowarzyszenie Szerokim Torem, byli: TurKOL - turystyka kolejowa, PKP PKL, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jaraczewo, Stowarzyszenie na Rzecz Wsi Roszków i Koło Gospodyń Wiejskich w Brzostowie.

Źródło: jarocin.pl
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku