iJarocin.pl reklamy
Z policji

Rodzinny Piknik Mundurowy w Jarocinie

Zdjęcie: KPP Jarocin

Policyjny radiowóz, wóz strażacki i karetka wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród uczestników Rodzinnego Pikniku Mundurowego zorganizowanego przez Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie.

Piknik został zorganizowany przez nauczycieli i rodziców uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie. Do udziału w nim zaproszeni zostali także policjanci z Jarocina. Głównym celem pikniku było zapoznanie uczniów z orzeczoną niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym, ze służbami mundurowymi i tymi, które ratują życie. 

Uczniowie szkoły mogli zobaczyć od środka jak wygląda radiowóz policyjny, wóz strażacki czy karetka służąca do transportu osób chorych. Dzieci miały sporo pytań dotyczących funkcjonowania służb mundurowych i wykorzystywanego przez nie sprzętu. Zadaniem gości pikniku było oswojenie dzieci, szczególnie uczniów ze spektrum autyzmu, u których dźwięk syren wzbudza strach, z sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi pojazdów ratunkowych. Celem było także pokazanie dzieciom, że zawsze mogą liczyć na pomoc służb ratowniczych.

Podczas pikniku dzieciom rozdano elementy odblaskowe, które mają zwiększyć ich bezpieczeństwo podczas poruszania się po drogach po zmroku. Rozmawialiśmy także o bezpieczeństwie podczas wakacji i bezpieczeństwie nad wodą i w wodzie. 

Źródło: KPP Jarocin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku