iJarocin.pl reklamy
Ważne sprawy

ROD im. Adama Mickiewicza w Jarocinie z dofinansowaniem

Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Po raz kolejny Rodzinne Ogrody Działkowe z Okręgu Kaliskiego mogą liczyć na wsparcie Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Podpisane zostały umowy na dofinansowanie realizacji projektów budowy infrastruktury ogrodowej. Środki trafiły aż do 19 Rodzinnych Ogrodów Działkowych z Okręgu Kaliskiego, a wsparcie wynosi blisko 775 tys. zł.

 

Wsparcie Samorządu Województwa Wielkopolskiego na realizację projektów budowy infrastruktury ogrodowej od kilku lat umożliwia rozwój i poprawę warunków na wielu Rodzinnych Ogrodach Działkowych w Wielkopolsce. W 2023 roku po raz piąty ogrody mogły pozyskać wsparcie z budżetu Województwa Wielkopolskiego na inwestycje związane z funkcjonowaniem oraz rozwojem infrastruktury Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Pomoc przekazywana jest w ramach prac związanych z ochroną, rekultywacją i poprawą jakości gruntów rolnych. Stosowne umowy podpisali reprezentujący Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski oraz przedstawiciele poszczególnych 19 Rodzinnych Ogrodów Działkowych z Okręgu Kaliskiego Polskiego Związku Działkowców.

- Rodzinne Ogrody Działkowe przeżywają swój renesans. Te wyjątkowe miejsca realizacji wielu pasji użytkowników, zacieśniania więzi społecznych. Ogrody działkowe są doskonałą formą spędzenia wolnego czasu. Pomoc finansowa dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych ma na celu podnieść bezpieczeństwo korzystania i funkcjonalność tych trenów rekreacyjnych. Wiele Ogrodów wymaga kosztownej modernizacji infrastruktury. Dzięki wsparciu Samorządu Województwa Wielkopolskiego jest to możliwe. W 2023 roku z budżetu Województwa Wielkopolskiego na ten cel przekazano ponad 3,1 mln zł, które trafi do 78 Rodzinnych Ogrodów Działkowych z całej Wielkopolski - mówi Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski

W bieżącym roku zwiększeniu legła kwota wsparcia. Wzrost kosztów materiałów budowlanych oraz robót to główny czynnik tej zmiany. Obecnie Rodzinne Ogrody Działkowe mogą uzyskać do 50 tys. zł dofinasowania w ramach wnioskowanych zadań. Zadnia realizowane na poszczególnych ogrodach różnią zależnie od potrzeb, jednak najczęściej są to inwestycje związane z budową lub modernizacji sieci wodociągowej, odbudowy i budowy ogrodzeń oraz modernizacja alejek międzydziałkowych i oświetlenia. W Wielkopolsce jest ponad pół tysiąca ogrodów działkowych, z których korzysta około 100 tysięcy rodzin. Powierzchnia ogrodów w naszym regionie wynosi około 4 tyś. ha.

  • ROD im. Adama Mickiewicza, Jarocin, dotacja w wysokości 50 tys. zł

 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

cermotor
ERIKO MOBILNY ŻURAW
OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku
SMOK SKUP-SPRZEDAŻ