iJarocin.pl reklamy
Gmina Jarocin

Rewitalizacja młyna nad Lutynią

Zdjęcie: jarocin.pl

Młyn nad Lutynią po rewitalizacji będzie służyć lokalnej społeczności, organizacjom oraz wszystkim chcącym spędzić czas w pięknym otoczeniu.

W lutym gmina Jarocin podpisała umowę z fundacją Most the Most na rekonstrukcję zabytkowego młyna nad Lutynią. - Dzięki zaangażowaniu mieszkańców i przedstawicieli różnych organizacji społecznych uda się uratować ten wspaniały obiekt. Po rewitalizacji młyn będzie otwarty na naszych mieszkańców i gości - mówi Burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki.


W wyniku konsultacji społecznych uzgodniono, że w zabytkowym obiekcie prowadzone będą działania stałe i cykliczne. Młyn będzie pełnił funkcję muzealno-skansenową, ożywiającą lokalne grupy do działania oraz zachęcającą do wycieczek pieszo rowerowych. Prowadzone będą również - we współpracy z lokalnymi organizacjami - działania cykliczne. Zaplanowano już m.in.: degustację potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich działające na terenie gminy Jarocin, a także degustację i konkurs na najlepszy chleb oraz konkurs na najlepszą potrawę. Będą warsztaty, spotkania, koncerty, zajęcia, wykłady i warsztaty dla seniorów, spotkania harcerskie, spotkania dla dzieci i młodzieży – m.in. konkursy, spektakle, lekcje. Wielu jarocinian oraz turystów zwiedzających naszą okolicę przyciągnie zapewne kawiarenka sezonowa, która uruchomiona zostanie w zabytkowym obiekcie nad Lutynią.  

 
- Przebudowa młyna to będzie kropka nad „i” najwspanialszej trasy rowerowej, jaka powstaje w powiecie jarocińskim. Nową ścieżką, która poprowadzi nas od Annapola na drugi brzeg Lutyni w Wilkowyi będziemy mogli pojechać już w czerwcu tego roku. Inwestycja jeszcze bardziej urozmaici możliwość dojazdu do urokliwego Młyna, który dzięki naszym wspólnym staraniom odzyskuje dawną świetność - mówi Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina. 

Źródło: jarocin.pl
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku