iJarocin.pl reklamy
Z gminy

Rewitalizacja centrum Jarocina - nowy harmonogram prac

2022-01-14 13:32:49
Gmina Jarocin podaje zaktualizowany harmonogram prac w centrum Jarocina.

Harmonogram obejmuje inwestycje, realizowane w trzech lokalizacjach: na rynku i pobliskiej okolicy rynku; okolicy ul. Kasztanowej i Poznańskiej oraz okolicy ulic Śródmiejskiej i Wrocławskiej.
 
 
 
Przypomnijmy, że w części realizowanej w okolicy rynku, zakończyły się już prace wykonywane  na ulicach: Kościelnej, Łąkowej, Małej, Krótkiej, Wrocławskiej (od rynku do kościoła św. Jerzego) oraz Św. Ducha (na odcinku od rynku do ronda na skrzyżowaniu Wojska Polskiego i Św. Ducha). Ulice te zostały przebudowane nie tylko na powierzchni, gdzie pojawiła się nowa nawierzchnia i zieleń, ale w ramach zadania przebudowana została cała infrastruktura podziemna. Przedsięwzięcia rewitalizacyjne realizowane były i są przy wsparciu  środków zewnętrznych, pozyskanych przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Jarocinie z Unii Europejskiej.
 
 
 
Zakończyły się też prace związane z realizacją nowego ronda przy spichlerzu i ul. Kasztanowej, a także przy pobliskim placu targowym oraz ul. Poznańskiej (na odcinku od al. Niepodległości do ul. Kościelnej).  Nowa droga zbliżyła do siebie pięknie zrewitalizowany Park Radolińskich i rewitalizowaną obecnie starówkę. Wykonane w ostatnim czasie prace były częścią dużo większego zadania, realizowanego także przy wsparciu pozyskanych środków – 16 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych. Całość prac, w ramach których powstały 3 ronda i przebudowanych zostało 7 ulic kosztowała 25 mln zł. Na skrzyżowaniu ulic Do Zdroju i Wrzosowej, na małym fragmencie zieleni, powstał park kieszonkowy, a wzdłuż nowego łącznika wiosną zazieleni się 200 nowych drzew i tysiące krzewów.
 
 
Prace, które będą realizowane w następnej kolejności pokazuje załączony harmonogram.
 


Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku