iJarocin.pl reklamy
Z gminy

Remonty w placówkach oświatowych

Zdjęcie: jarocin.pl

Z gminnego budżetu przeprowadzono w ostatnim czasie remonty w szkołach. Doposażono też placówki oświatowe. W prace zaangażowała się również szkolna społeczność.

W przedszkolu „Bajeczka” należącym do ZS nr 4 przeprowadzono modernizację sieci internetowej, malowanie sal i naprawę daszku nad bocznym wejściem.

 

W Zespole Szkół nr 4 w Jarocinie wykonano prace malarskie, wymianę szyb w drzwiach przeciwogniowych oraz wyprawki na podłodze. W ramach programu Laboratoria Przyszłości zakupiono: kamerę przenośną, laptopa, kuchenkę elektryczną, lodówkę, opiekacz, robota wielofunkcyjnego, bezprzewodowe słuchawki oraz stację lutowniczą.

 

W Zespole Szkół nr 5 w Jarocinie wybudowane zostały nowe schody - z boiska do sali gimnastycznej i wyremontowano jadalnię. Z programu "Posiłek w szkole i w domu" doposażono kuchnię. Zakupiono też kserokopiarkę.

 

W Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Cielczy naprawiona została instalacja elektryczna. Zakupiono dwa laptopy i tablicę tryptyk. W Zespole Szkół w Mieszkowie odmalowane zostały dwie sale lekcyjne. Wyremontowano też plac zabaw - udało się m.in. wymienić uszkodzone deski.

 

W Szkole Podstawowej nr 3 odnowiono 5 sal lekcyjnych, korytarz przy sali gimnastycznej oraz część dwóch korytarzy w budynku szkolnym. Zmodernizowana została instalacja hydrauliczna w stołówce szkolnej, toaletach szkolnych oraz na "Orliku". Całkowicie naprawiono wejście zewnętrzne od strony "Orlika" do szkoły. Odnowiono część podłogi w sali lekcyjnej i naprawiono 20 sztuk blatów ławek. Baza szkoły została doposażona w tablicę interaktywną i projektor.

 

W Szkole Podstawowej nr 2 zrealizowano do końca zalecenia dotyczące modernizacji zabezpieczenia przeciwpożarowego w budynku przy al. Niepodległości. Wymalowano również cztery sale lekcyjne i jedną szatnię w sali gimnastycznej, zakupiono i zamontowano tablicę interaktywną  oraz wymieniono dwa rzutniki.
W jednej z sal lekcyjnych założono rolety i wymieniono tablice kredowe na białe suchościeralne. Odmalowano ogrodzenie placu zabaw. Udało się pozyskać bezpłatnie urządzenie wielofunkcyjne (ksero, skaner i drukarkę).

 

Szkoła Podstawowa w Golinie zakupiła 2 laptopy w ramach wydatków na pomoc dla uczniów z Ukrainy.

 

W Witaszycach oddana została do użytku nowa siedziba przedszkola. Realizacja inwestycji kosztowała 2,5 mln zł. - Tą inwestycją - budowy nowego przedszkola, placu zabaw zapięliśmy projekt przebudowy obiektów oświatowych - szkolnych i przedszkolnych na terenie parafii w Witaszycach - powiedział podczas otwarcia obiektu burmistrz Adam Pawlicki. - Należy podziękować wszystkim, którzy mieli na to wpływ. To jest bowiem efekt dobrej współpracy na wielu poziomach, wielu osób.

Źródło: jarocin.pl
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku