iJarocin.pl reklamy
Gmina Jarocin

Pumptrack ma być gotowy w połowie sierpnia

Zdjęcie: Facebook/Adam Pawlicki
Wkrótce w Jarocinie, w pobliżu Alei Światowego Dnia Roweru będzie można korzystać z pierwszego w okolicy pumptracka. Z jego powstania cieszą się nie tylko miłośnicy rowerów. Bezpłatny obiekt będzie dodatkową atrakcją nie tylko dla rowerzystów, ale także miłośników jazdy na hulajnodze, deskorolce czy rolkach. To dopiero początek dużo szerszego projektu przygotowywanego w tej okolicy z myślą o młodzieży.
 
Miejsce, w którym powstaje pumptrack nie zostało wybrane przypadkowo. 
 
Po pierwsze - jest łatwo dostępne dla rowerzystów, a jednocześnie pozwala spotkać się w cichym zakątku obrzeży miasta. 
 
Po drugie: od lat przyjeżdżała tu młodzież na rowerach, by „poszaleć” na naturalnych górkach. Przyjeżdżają tu także teraz, kiedy wybudowana została Aleja Światowego Dnia Roweru. 
 
Po trzecie: pumptrack pozwoli na uprawianie aktywności na świeżym powietrzu w bezpiecznych warunkach. 
 
Argumentów jest znacznie więcej. W ramach społecznej odpowiedzialności biznesu finansowanie inwestycji zapewni Jarocińska Agencja Rozwoju - właściciel nieruchomości, na której powstają tory do jazdy rowerowej. Jak zapowiada prezes spółki – Robert Cieślak - będzie to otwarta inwestycja, przy której mogą powstać kolejne strefy aktywności.
 
Budowa pumptracka – wraz z przejściem z Alei Światowego Dnia Roweru ma zostać zakończona do 16 sierpnia. Teren przy obiekcie zostanie zagospodarowany, w taki sposób by było gdzie odpocząć po szaleństwach na torze. Zasadzone zostaną drzewa, pojawią się ławeczki, kosze na odpady.
 
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku