reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm
Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Z policji

Przyjechał po hulajnogę, został pobity i okradziony

2019-05-28 10:12:17

Zdjęcie: KPP Jarocin
Policjanci jarocińskiej komendy ustalili i zatrzymali 22-letniego mieszkańca Poznania, który na terenie powiatu jarocińskiego dokonał rozboju, bijąc a następnie kradnąc m. in. telefon komórkowy i pieniądze 30-letniego mężczyzny. Podejrzany usłyszał w tej sprawie zarzuty karne. Wczoraj sąd w Jarocinie zadecydował o zastosowaniu wobec niego 3-miesięcznego aresztu.

W czwartek, 23 maja policjanci jarocińskiej komendy otrzymali zgłoszenie, że na terenie dworca PKP znajduje się mężczyzna, który twierdzi, że został pobity. Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce okazało się że to 30-letni mieszkaniec Poznania. Oznajmił on funkcjonariuszom, że kilkadziesiąt minut wcześniej został pobity a następnie napastnik zabrał mu między innymi telefon komórkowy, zegarek, słuchawki bezprzewodowe oraz pieniądze. Straty, jakie miał ponieść zgłaszający to około 6 tys. złotych.

 

W rozmowie z pokrzywdzonym śledczy ustalili, że mężczyźni umówili się na terenie powiatu jarocińskiego w celu zakupu przez zgłaszającego hulajnogi. Zamiast do transakcji doszło jednak do rozboju.

 

Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do ustalania personaliów agresora. Wspólna praca policjantów z Zespołu Patrolowo - Interwencyjnego i kryminalnych doprowadziły do wytypowania sprawcy. Okazało się, że jest nim 22-letni mieszkaniec Poznania, który jest między innymi poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu.

 

Podczas prowadzonych przez śledczych z Jarocina poszukiwań, policjanci na jednej z ulic zauważyli w piątek mężczyznę odpowiadającego wyglądem osobie przez nich szukanej. Kryminalni natychmiast zareagowali i zatrzymali mężczyznę. Podczas policyjnych czynności, zaskoczony 22-latek zachowywał się bardzo agresywnie, stawiał czynny opór uniemożliwiając funkcjonariuszom wykonanie czynności.

 

Dzięki sprawnemu działaniu policjantów i przypadkowej osoby, mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Podczas przeszukania osoby okazało się, że 22-latek posiada przy sobie narkotyki. Mężczyzna został przewieziony do komendy gdzie trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

 

Wynikiem przeprowadzonych ustaleń i zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego, zatrzymany usłyszał zarzuty: rozboju, zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjantów oraz posiadania środków odurzających i ich uprawy.

 

Wczoraj jarociński sąd przychylił się do wniosku prokuratury i policji, i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności na okres do 12 lat.

 

Policjanci odzyskali część skradzionego mienia i zostało one przekazane właścicielowi.
Źródło: KPP Jarocin

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl