iJarocin.pl reklamy
Gmina Jarocin

Przygotowują wystawę o franciszkanach, szukają pamiątek

Zdjęcie: jarocin.pl

Muzeum Regionalne w Jarocinie poszukuje pamiątek, dokumentów i fotografii, które mogłyby zostać wykorzystane do tworzenia wystawy poświęconej  dziejom parafii pw. św. Antoniego i postaci o. Serafina Niedbały. Ekspozycja powstaje w związku ze zbliżającymi się obchodami 90-lecia przybycia franciszkanów do Jarocina. 

Jarocińskie muzeum przygotowuje tematyczną wystawę poświęconą dziejom parafii pw. św. Antoniego i postaci o. Serafina Niedbały. W związku z tym prosi mieszkańców o udostępnianie tematycznych pamiątek, dokumentów oraz fotografii, które mogłyby - w oryginale lub reprodukcji - zostać wykorzystane na jubileuszowej ekspozycji. Osoby mogące wzbogacić wystawę swoimi zbiorami, proszone są o kontakt osobisty w siedzibie muzeum w Pałacu Radolińskich lub pod numerem tel.: 739-059-895.

Przypominamy, że w przyszłym roku przypada 90. rocznica przybycia do Jarocina mnichów Zakonu Franciszkańskiego. W związku z tym Rada Miejska w Jarocinie ustanowiła rok 2024 „Rokiem obchodów 90-lecia działalności Franciszkanów na Ziemi Jarocińskiej”. W jego ramach zaplanowano wiele przedsięwzięć jubileuszowych. W sposób szczególny wspominany będzie Ojciec Serafin Niedbała, o którym powstaje film. Premierowo będzie on zaprezentowany 2 marca 2024 r. w JOK Jarocin. 

Źródło: jarocin.pl
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
Polub nas na Facebooku