iJarocin.pl reklamy
Z policji

Przez ponad dwa lata znęcał się nad żoną i córką, interweniującym policjantom groził nożem

Najbliższe trzy miesiące 44-latek zatrzymany przez policjantów z Jarocina spędzi w areszcie śledczym. Mężczyzna od ponad dwóch lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną i córką. Ponadto mężczyzna groził też innym osobom, w tym policjantom. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

44-letni mieszkaniec gminy Żerków trafił do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych chwilę po tym, jak jego partnerka zgłosiła interwencję. Pokrzywdzona zdecydowała się poinformować o tym fakcie policję po ponad dwóch latach znoszenia upokorzeń i wyzwisk, które mąż kierował pod jej i córki adresem. Jak wynikało ze zgłoszenia, jej partner coraz częściej wszczynał awantury domowe, wyzywał kobietę słowami wulgarnymi, ubliżał córce. Podczas awantur niejednokrotnie niszczył też sprzęty domowe.

Przez cały ten czas kobieta znosiła i ukrywała zachowanie partnera. Dopiero w minionym tygodniu, gdy wystraszona zachowaniem mężczyzny uciekła z mieszkania, zdecydowała się poinformować o wszystkim policję.

Gdy policjanci dotarli na miejsce interwencji, mężczyzna był nadal agresywny, nie wykonywał poleceń interweniujących policjantów, a w pewnym momencie trzymając w dłoni nóż myśliwski, zaczął grozić im pozbawieniem życia. Agresor został ostatecznie obezwładniony i przewieziony do policyjnego aresztu.

Policjanci, którzy zajęli się sprawą, zebrali bardzo bogaty materiał dowodowy potwierdzający psychiczne i fizyczne znęcanie się nad żoną przez zatrzymanego. Śledczy nie mieli wątpliwości, że mężczyzna może być nieobliczalny w stosunku do pokrzywdzonej. W czasie zbierania materiału dowodowego okazało się, że 44-latek groził pozbawieniem życia także rodzinie żony oraz znajomym córki. Ponadto podczas przeszukania w miejscu jego zamieszkania kryminalni znaleźli należącego do zatrzymanego środki odurzające.

Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał łącznie 6 zarzutów: za znęcanie się nad rodziną, gróźb karalnych w stosunku do czterech osób oraz posiadania środków odurzających. 12 maja br. sąd, na wniosek Policji i Prokuratora Rejonowego, zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Źródło: KPP Jarocin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

cermotor
ERIKO MOBILNY ŻURAW
OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku
SMOK SKUP-SPRZEDAŻ