iJarocin.pl reklamy
Z prokuratury

Przez lata dochodziło do znęcania, sprawa wyszła na jaw po tym, jak jego ciało odnaleziono w Wilczyńcu

2022-03-30 14:51:00

W czerwcu 2021 roku w Wilczyńcu znaleziono zwłoki 39-latka. Początkowo wykluczono udział osób trzecich w jego zgonie. W przestrzeni publicznej pojawiły się jednak informacje o znęcaniu się nad mężczyzną. Ciało poddano sekcji, która ostatecznie wykluczyła uczestnictwo innych osób w śmierci mieszkańca powiatu jarocińskiego. Zaczęto jednak badać wątek znęcania. Prokuratura Rejonowa w Jarocinie skierowała w tej sprawie akt oskarżenia przeciwko trzem osobom.


Są to kobieta w wieku 45 lat oraz mężczyźni w wieku 44 i 37 lat. Przez lata miało dochodzić do znęcania się nad 39-latkiem.

 

- W oparciu o poczynione ustalenia prokurator przedstawił osobom tym zarzut, konkretnie kobieta usłyszała zarzut dotyczący przestępstwa znęcania się w okresie pomiędzy 2016 a 20 czerwca 2021 roku psychicznie i fizycznie  nad pokrzywdzonym w ten sposób, że wyzywała go słowami wulgarnymi, stosowała przemoc fizyczną w postaci uderzania przedmiotami w różne części, kopania i szarpania. W zakresie dwóch pozostałych mężczyzn ustalenia dotyczą zachowania polegającego na naruszeniu, w okresie pomiędzy 2018 a 20 czerwca 2021 nietykalności cielesnej pokrzywdzonego polegającej na stosowaniu wobec niego przemocy fizycznej w postaci uderzenia ręką oraz kopania, przy czym w zakresie tych mężczyzn zarzut objęty jest kwestią recydywy, tj. zachowanie, które nastąpiło w przeciągu 5 lat po odbyciu kary co najmniej 6 miesięcy za umyślne przestępstwo podobne. Aktualnie trwa oczekiwanie na wyznaczenie tej rozprawy - wyjaśnia Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jarocinie.

 

Zobacz też:

Sekcja wykluczyła udział osób trzecich

 

 Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku