reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

Okna Marcinkowski producent okien i drzwi PCV

Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.
FACEBOOK ijarocin.pl
Z policji

Przetrzymywała psy w warunkach skrajnego zaniedbania, łańcuchy były założone bezpośrednio na ich szyje

2021-11-04 12:03:41

Zdjęcie: KPP Jarocin
Aktem oskarżenia dla 54-letniej mieszkanki gminy Jaraczewo zakończyła się sprawa znęcania się przez nią nad swoimi psami. Kobieta przetrzymywała psy w warunkach skrajnego zaniedbania, z łańcuchami założonymi bezpośrednio na szyję. Właścicielka czworonogów może trafić do więzienia nawet na 3 lata.

We wrześniu br. policjanci udzielili asysty pracownikom Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Radlinie i miejscowego TOZ-u w odbiorze trzech psów jednej z mieszkanek gminy Jaraczewo. Widok jaki zastali na miejscu nie budził wątpliwości co do tego, że warunki w jakich żyły zwierzęta były karygodne.

 

Psy pozbawione były schronienia przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, w miejscu ich przebywania panował bałagan i znajdowały się ich odchody. W prowizorycznych miskach nie było ani jedzenia, ani wody. Ponadto zwierzęta przetrzymywane były cały czas na uwięzi. Łańcuchy, którymi były „zabezpieczone” założone zostały bezpośredni na szyję, co powodowało otarcia skóry. Jeden z psiaków futro miał tak sfilcowane i zabrudzone, że trzeba było je obciąć. Czworonogi zostały zabezpieczone w schronisku, a policjanci wszczęli w tej sprawie postępowanie dotyczące znęcania się nad zwierzętami.

 

Ostatecznie śledczy przedstawili kobiecie, 54-letniej mieszkance gminy Jaraczewo, zarzut znęcania się nad trzema psami, za który w myśl Ustawy o ochronie zwierząt, grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Sąd może też orzec przepadek zwierząt. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do Sądu w Jarocinie. Kobieta przyznała się do popełnienia przestępstwa.

 

Przypominamy, że zgodnie z art. 35 Ustawy o ochronie zwierząt:

1. Kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów art.6. wyłączenia zakazu zabijania zwierząt, zakaz znęcania się nad zwierzętami ust. 1, art. 33 zasady uśmiercania zwierząt lub art. 34 uśmiercanie zwierząt w ubojni ust. 1–4 podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

1a. Tej samej karze podlega ten, kto znęca się nad zwierzęciem.

2. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 lub 1a działa ze szczególnym okrucieństwem
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

3. W razie skazania za przestępstwo określone w ust. 1, 1a lub 2 sąd orzeka przepadek zwierzęcia, jeżeli sprawca jest jego właścicielem.

3a. Sąd może orzec tytułem środka karnego zakaz posiadania wszelkich zwierząt albo określonej kategorii zwierząt w razie skazania za przestępstwo określone w ust. 1 lub 1a.

3b. Sąd orzeka tytułem środka karnego zakaz posiadania wszelkich zwierząt albo określonej kategorii zwierząt w razie skazania za przestępstwo określone w ust. 2.


5. W razie skazania za przestępstwo określone w ust. 1, 1a lub 2, sąd orzeka nawiązkę w wysokości od 1000 zł do 100 000 zł na wskazany cel związany z ochroną zwierząt.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl
Fotorelacja

Źródło: KPP Jarocin

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Motoinformator

LOMBARD SMOK - Gotówka od ręki

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama internetowa w gazecie

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl