iJarocin.pl reklamy
Gmina Jarocin

Przekazanie komputerów z programu Granty PPGR

W Urzędzie Miejskim w Jarocinie trwa przekazywane komputerów z programu Granty PPGR. Sprzęt otrzymało 306 dzieci z rodzin byłych pracowników "pegeerów".

W ramach ogłoszonego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa konkursu „Granty PPGR - Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym”, gminy, na terenie których funkcjonowały Państwowe Gospodarstwa Rolne, mogły ubiegać się o dofinansowanie zakupu sprzętu komputerowego z niezbędnym oprogramowaniem, by móc potem go przekazać mieszkańcom. Z tej możliwości skorzystała Gmina Jarocin. Dofinansowanie w ramach programu było przyznawane na zakup sprzętu komputerowego z urządzeniami peryferyjnymi i akcesoriami oraz niezbędnym oprogramowaniem, umożliwiających pracę zdalną.
 

Gmina Jarocin pozyskała środki w wysokości 883 000,00 złotych na zakup  sprzętu komputerowego, w ramach programu Granty PPGR wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym. Do projektu ostatecznie zostało zakwalifikowanych 306 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.  
 
 
Osobami uprawnionymi do odbioru oraz podpisania umowy darowizny są rodzice (opiekunowie prawni) oraz pełnoletni uczniowie wnioskujący o grant.
 
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

cermotor
ERIKO MOBILNY ŻURAW
OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku
SMOK SKUP-SPRZEDAŻ