iJarocin.pl reklamy
Witaszyce

Przedszkole czeka tylko na wyposażenie

2021-12-09 12:13:50
Zakończyła się budowa nowego, większego przedszkola w Witaszycach. Wkrótce pojawi się tu wyposażenie. Wtedy będą też mogły przenieść się tu dzieci, które w starym przedszkolu mają znacznie ciaśniej. Odbył się już odbiór inwestycji.

Teraz przedszkole będzie mogło przyjąć znacznie więcej „maluchów” niż dotychczas. Razem z zerówką będzie dysponowało 250 miejscami. Dwukrotnie powiększy się też powierzchnia do zabawy i edukacji.
 
 
Przedszkole w Witaszycach od wielu lat borykało się z problemami lokalowymi. Obiekt, w którym jeszcze teraz mieści się placówka oddalony jest od miejscowej szkoły o kilometr. Jest zbyt mały i niefunkcjonalny, a chętnych do przedszkola w Witaszycach jest znacznie więcej niż pozwalają na to obecne warunki. Po oddaniu nowego obiektu, przedszkole będzie dysponowało znacznie większą powierzchnią.  - Dotychczasowe 230 m2 zamienione na nowe  460 m2-  robi wrażenie – podkreśla burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki.  – Dzięki temu także wzrośnie  liczba miejsc w przedszkolu ze 130 do 250 – dodaje włodarz gminy.

Przypomnijmy, że w nowym budynku docelowo zlokalizowane będą  4 oddziały przedszkolne, każdy z własnym węzłem sanitarnym i magazynem. W budynku znajdą się również pomieszczenia dla personelu i intendenta, toaleta dla pracowników oraz korytarz. Z trzech sal będzie bezpośrednie wyjście na plac zabaw. Do budynku prowadzić będzie podjazd dla wózków.

Środki finansowe na realizację inwestycji Gmina Jarocin pozyskała z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla jednostek samorządu terytorialnego z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.


Czytaj również

Polub nas na Facebooku