reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm
Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Jarocińskie Rytmy Młodych

Przed nami kolejne eliminacje. Kogo tym razem zobaczymy na scenie?

2019-05-31 09:09:29

Druga tura koncertów eliminacyjnych Jarocińskich Rytmów Młodych już w najbliższą niedzielę – 2 czerwca. Tym razem na scenie klubu Kontrapunkt w Jarocinie wystąpią: Jagoda Kret, The Sunlit Earth, SUNSMOKE i Rusty Pine. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Koncerty rozpoczną się o godz. 16.00.

Pierwsze koncerty eliminacyjne odbyły się 26 maja i zakończyły się zwycięstwem zespołu Izzy & The Black Trees. Tak, jak w ubiegłym tygodniu, tak i teraz, spośród czwórki zespołów, które zagrają w Kontrapunkcie, zostanie wyłoniony półfinalista Jarocińskich Rytmów Młodych. Ostatniego półfinalistę poznamy po koncercie zaplanowanym na 23 czerwca.
 
 
 
Kogo zobaczymy na scenie Kontrapunktu 2 czerwca?
 
 
 
 
 
Jagoda Kret to 27-letnia wokalistka pochodząca z gór. Pisze teksty i współkomponuje swoje utwory. Jest finalistką III edycji The Voice of Poland. Jej muzyka to zbiór "brudnych", gitarowych, bluesowo-rockowych brzmień i folkowych melodii. W 2018 roku na platformie YouTube ukazały się trzy utwory w formie Live Session, zwiastujące nadchodzący materiał. Wśród nich znalazło się „5 kroków”, które od stycznia 2019 roku dołączyło do projektu „My name is New” - inicjatywy utworzonej przez wytwórnię Kayax.
 
 
 
The Sunlit Earth to drapieżne, nowojorskie brzmienie przywołujące skojarzenia z wczesnym The Strokes, połączone z melodyjnością i energią charakterystyczną dla niezależnej sceny brytyjskiej. Zespół powstał w Trójmieście w 2012 roku. W 2013 roku The Sunlit Earth wziął udział w przeglądzie zespołów do festiwalu Męskie Granie organizowanym przez Polskie Radio Trójka i decyzją słuchaczy zakwalifikował się do wystąpienia na finałowym koncercie trasy w Żywcu. Od tego czasu zespół wystąpił na wielu festiwalach, m.in. Soundrive w gdańskim B90 i polenmARkT w niemieckim Griefswaldzie, Transit Festival (Niemcy).
 
 
 
Sunsmoke to groove, zwarte porywające riffy, melodia i bezkompromisowy agresywny rap. Grupa została założona przez trzech kumpli: Artizmo, Brzozę i Tobiego. Chłopaki grali ze sobą w przeszłości w różnych projektach. W sierpniu 2017 roku spotkali się po latach na imprezie, a że zabawa była bardzo dobra, postanowili spotkać się ponownie. Tym razem na sali prób. Już na pierwszej próbie pojawiło się dużo pomysłów, mnóstwo śmiechu, dobra zabawa.  Zaczęły powstawać pierwsze numery wyznaczające kierunek muzyczny zespołu. Wiosną 2018, po długich poszukiwaniach , do składu dołączył Soul, charyzmatyczny wokalista, nadając ostateczny kształt, charakter i tożsamość grupie. Na początku roku 2019 Sunsmoke debiutuje na scenie, grając pierwsze koncerty, które cieszą się pozytywnym odbiorem przez publiczność.
 
 
 
Rusty Pine to projekt muzyczny założony przez rodzeństwo Kasię i Krzyśka Zagajewskich. Kasia jest w tym projekcie filtrem rzeczywistości, o której pisze teksty i melodie. Jej głos to połączenie dwóch biegunów – głosu silnego i awanturniczego, który kontestuje z głosem delikatnym. Swój warsztat rozwijała w Ośrodkach Kultury w Warszawie pod okiem specjalistów w dziedzinie kształceniu głosu. Krzysiek jest zawodowym muzykiem, który występował u boku takich artystów jak Natalia Nykiel, Piotr Bukartyk, Piotr Zioła, Krzysztof Zalewski, Krystyna Prońko i wielu innych. To Krzysiek odpowiada za aranżacje i kompozycje muzyczne w tym projekcie. Jego solówki to niejednokrotnie główny przewodnik po emocjach i przekazie, jaki niosą ze sobą utwory Rusty Pine. Dopełnieniem zespołu jest dwóch zdolnych Tomków - perkusista Tomek Zagórski i basista Tomek Gąsowski. To z ich udziałem muzyka Rusty Pine nabiera swojego pełnego i oldschoolowego brzmienia.
 
 
Jarocińskie Rytmy Młodych to konkurs dla młodych, obiecujących artystów, mający swoje korzenie jeszcze w latach 70-tych XX wieku. W tym roku zwycięzców wybiera komisja konkursowa, której przewodniczy Marek Piekarczyk. W gronie jurorów znalazł się także Sidney Polak i Tomasz Jankowski.
 
 
Spośród zgłoszeń, które wpłynęły do konkursu, jury wybrało 12 artystów. Prezentują się oni w Jarocinie w Spichlerzu Polskiego Rocka podczas 3 koncertów eliminacyjnych. Półfinaliści (zwycięzcy poszczególnych koncertów eliminacyjnych), wystąpią na Jarocin Festiwal 2019, a z ich grona wyłoniony zostanie zwycięzca Jarocińskich Rytmów Młodych 2019. Otrzyma on nagrodę wartości 15 tys. zł na nagranie singla (jeden utwór) w wersji digitalowej w profesjonalnym studio oraz realizację teledysku.
 
 
Koncerty eliminacyjne można zobaczyć "na żywo" na www.jarocinfestiwal.pl w zakładce - live stream. 
 
 
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl