iJarocin.pl reklamy
Wydarzenia

Przed nami Jarocin Festiwal 2023

Zdjęcie: jarocin.pl

Między 13 a 16 lipca boiska przy Maratońskiej w Jarocinie znów wypełnią się miłośnikami gitarowych brzmień i niepowtarzalnej atmosfery. W line-upie obejmującym dwie sceny – dużą i małą – pojawi się ponad trzydziestu artystów i solistów, w tym zespoły świętujące jubileusze. 36 zespołów, 3 dni pełne koncertów, 2 sceny, Jarocińskie Rytmy Młodych i wydarzenia towarzyszące.

 

Soulfly, Agnieszka Chylińska, Nosowska, Tomek Lipiński + Goście, Zalewski śpiewa Niemena, T.Love, Lech Janerka, Renata Przemyk, Moskwa, Strachy na Lachy, Proletaryat, Voo Voo, Ga Ga Zielone Żabki, Luxtorpeda, WaluśKraksaKryzys, Myslovitz, Rita Pax, Fisz Emade Tworzywo, Closterkeller, Big Cyc, Żurkowski, Anieli, The Bullseyes, Masala Soundsystem, Masturbator, Wrona, Izzy & the Black Trees, Baika, Cinemon, Carnal, Happy Pills, 1125, Lock Down, Blues Monkey, STORO, Stahoo – to wszyscy artyści i artystki, których koncerty w połowie lipca usłyszy publiczność zgromadzona w Jarocinie. 


JUBILEUSZE I GOŚCIE SPECJALNI 
Dla muzyków koncerty w Jarocinie mają często sentymentalne i symboliczne znaczenie. W tym legendarnym miejscu, zaczęło się wiele muzycznych historii, dlatego i w tym roku w programie festiwalu nie zabraknie jubileuszy, gości specjalnych i muzycznych niespodzianek. Moskwa zagra koncert z okazji 40-lecia, z kolei Closterkeller i Big Cyc świętować będą 35 lat na scenie. – Nasze 40 lat na scenie to dowód na to, że wszystko jest możliwe, dlatego rób to, co kochasz i realizuj swoje pasje, bo to one nadają życiu sens! – młodych muzyków motywuje Paweł Gumola, lider zespołu Moskwa. W Jarocinie nie zabraknie też legendy rocka – Tomka Lipińskiego. Wśród zaproszonych przez artystę gości znaleźli się Muniek Staszczyk, Czesław Mozil, Vienio i Pelson. 
 
JAROCIŃSKIE RYTMY MŁODYCH  
26 maja zakończyło się głosowanie internatów, którzy wskazali pierwszego wykonawcę, który pojawi się w połowie lipca w jarocińskim amfiteatrze. Pozostałych czterech finalistów Jarocińskich Rytmów Młodych 2023 wskazali również jurorzy. Do tegorocznej edycji Rytmów Młodych zgłosiła się rekordowa liczba 388 uczestników. Spośród nich jury wybrało 30 wykonawców, którzy trafili do kolejnego etapu, a publiczność wskazała pierwszego finalistę –  została nim rockowa grupa Ziembul. Pozostałe cztery miejsca w finale przypadły wykonawcom wskazanym już przez jury. I tak obok Ziembula o zwycięstwo walczyć będzie charyzmatyczna wokalistka Joulie Fox, pełni pasji, nieokrzesania i energii nastolatkowie z Sad Smiles, katowicki Hengelo oraz formacja Francis Tuan. Wielki finał Jarocińskich Rytmów Młodych odbędzie się 13 lipca w jarocińskim amfiteatrze. Zwycięzca otrzyma nagrodę finansową w wysokości 10 tys. zł oraz pojawi się na głównej scenie podczas Jarocin Festiwal 2023. 

 

IMPREZY TOWARZYSZĄCE  
Jarocin Festiwal to nie tylko wyjątkowe koncerty, ale też wydarzenia organizowane przez jarocińskie instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe. Spichlerz Polskiego Rocka przygotował w swoich przestrzeniach wystawę stałą prezentującą ponad pięćdziesięcioletnią historię polskiego rocka oraz spotkania z artystami. Biblioteka zaprasza do amfiteatru, gdzie poza strefą dziecka z warsztatami, grami i zabawami literackimi zachęca do udziału w akcji „Żywa biblioteka”, podczas której będzie można wypożyczyć „żywą książkę”.   
Festiwalowiczów skusić może giełda winylowa, czyli czterodniowa edycja Poznańskiej Giełdy Fonograficznej. W Amfiteatrze melomani znajdą szeroki wybór płyt winylowych, CD i kaset. W programie imprez towarzyszących znalazł się też Jarmark Lokalnego Rękodzieła, kino festiwalowe czy wystawa dotycząca historii Jarocina w Pałacu Radolińskich. 


POLE NAMIOTOWE I PARKING   
Na terenie festiwalu dostępny będzie płatny parking niestrzeżony. Jak co roku, nie ma możliwości nocowania w aucie na parkingu z wyjątkiem kamperów i samochodów osobowych przystosowanych do spania. Właścicieli pozostałych pojazdów zapraszamy do noclegu na polu namiotowym. Dodajmy, że korzystanie z pola namiotowego jest możliwe dla osób z biletem na pole namiotowe oraz karnetem lub biletem jednodniowym 
Teren pola namiotowego będzie strzeżony przez ochronę festiwalu oraz będzie zapewniona całodobowa opieka medyczna. Na polu namiotowym będą wyznaczone miejsca, w których będzie można podładować telefony.   
Bilety na parking oraz bilety na pole namiotowe są do kupienia online: jarocinfestiwal.pl/bilety lub na miejscu (płatność kartą płatniczą), do wyczerpania puli miejsc. 
 
Więcej informacji: www.jarocinfestiwal.pl oraz w mediach społecznościowych: 
Facebook: facebook.com/JarocinFestiwalOfficial 
Instagram: jarocinfestiwalofficial 

Źródło: jarocin.pl
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku