iJarocin.pl reklamy
Z policji

Przed nami długi weekend, wzmożone kontrole na drogach

Kolejny długi weekend przed nami. Dla jednych będzie to czas wypoczynku w domu lub na wyjeździe, dla innych czas wytężonej pracy. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, tak jak funkcjonariusze w całym kraju, podczas zbliżającego się długiego weekendu będą czuwać nad tym, by był on bezpieczny. I to jest dla nas priorytetem.

Długi czerwcowy weekend dla Policji będzie weekendem wzmożonej pracy, a do służby zostanie skierowanych więcej patroli niż zwykle. Na drogach można spodziewać się większej ilości patroli, szczególnie tych z komórek ruchu drogowego. Już od środy 7 czerwca do niedzieli 11 czerwca br.  przewidywana jest kumulacja wyjazdów oraz powrotów z weekendu a co za tym idzie, znaczny wzrost natężenia ruchu na drogach, w tym drogach powiatu jarocińskiego. Policjanci będą dbać o to, by wyjazd jaki i powrót z dłuższego wolnego był jak najbardziej bezpieczny zarówno dla poruszających się samochodami jak i dla pieszych oraz rowerzystów. 

Szczególna uwaga zwracana będzie na kierujących stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym. Przeprowadzane będą kontrole stanu trzeźwości kierowców, sprawdzać będziemy czy przewożone dzieci (także autobusami) są zabezpieczone pasami bezpieczeństwa i czy, w razie takiej konieczności, korzystają z fotelików i siedzisk samochodowych. Będziemy reagować na wszystkie wykroczenia związane z przekraczaniem prędkości, ze szczególnym naciskiem na obszary zabudowane, gdzie należy spodziewać się nie tylko wzmożonego ruchu samochodów, ale także pieszych i rowerzystów. 

Policjanci będą patrolować nie tylko drogi. Pod systematyczna kontrolą będą także miejsca grupowania się ludzi, gdzie zadaniem mundurowych będzie dbałość o lad i bezpieczeństwo publiczne oraz zapobieganie wybrykom chuligańskim. Patroli mundurowych należy się spodziewać także w pobliżu akwenów, gdzie będą oni sprawdzać, czy osoby tam przebywające nie korzystają ze zbiorników wodnych w sposób niewłaściwy w szczególności, czy nie dochodzi do kąpieli w miejscach zabronionych.

Policjanci apelują o rozwagę, zarówno w podróży jak i podczas wypoczynku, bo udany będzie on wtedy, gdy będzie bezpieczny. W wielu przypadkach sami możemy zapobiegać zagrożeniom. Jeśli widzimy niewłaściwe zachowanie się osób, które stwarzają zagrożenia dla siebie samych bądź innych osób, informujmy o tym Policję.

Przypominamy także, by wyjeżdżając z domu, zabezpieczyć swoje mienie. Pozamykać dokładnie okna i drzwi do mieszkań, pochować do garażu rowery i …. Poprosić sąsiadów, by od czasu do czasu zainteresowali się, czy naszej posesji nie odwiedzają pod nasza nieobecność jacyś nieproszeni goście. W wielu przypadkach czujność sąsiedzka jest nieoceniona.

Źródło: KPP Jarocin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku