iJarocin.pl reklamy
Z gminy

Przebudują przedszkole w Mieszkowie, będzie też oddział żłobkowy

W Mieszkowie rozbudowane i przebudowane zostanie przedszkole. Utworzony zostanie  także oddział żłobkowy, którego tam brakowało. Gminna inwestycja będzie kosztowała 5 mln zł. Dzięki dofinansowaniu samorząd wyda na jej wykonanie 750 tys. zł, bo aż 4 250 000 zł pochodzić będzie z pozyskanego wsparcia rządowego.

W ramach przedsięwzięcia ma powstać jednokondygnacyjny obiekt podzielony na część żłobkową i przedszkolną. Strefa przedszkolna zostanie przebudowana w starej części, gdzie powstanie nowy oddział przedszkola. Dodatkowo zostanie przebudowana część kuchni. Uzyskana w ten sposób powierzchnia służyć będzie potrzebom nowego oddziału przedszkolnego.
 
 
 
W przedszkolu będą się mieścić 4 oddziały przedszkolne oraz gabinet logopedy. Ponadto dobudowana zostanie nowa część budynku, w której powstanie oddział żłobkowy z salą zajęć, zabaw i salą leżakowania. Wygospodarowana zostanie tu także sala ogólna przeznaczona na spotkania rodziców i gości. W tej części planowane jest też całe zaplecze kuchenne, gabinet dyrektora i pokój nauczycielski. 
 
 
 
Przedszkole i żłobek scalone zostaną łącznikiem, w którym znajdą się toalety i szatnie. Budynek, już od samego wejścia pozbawionego barier, będzie przyjazny osobom niepełnosprawnym.  Dodatkowo w holu powstanie pionowa platforma, która pozwoli dostać się na wyższy poziom. Przy nowym budynku wydzielonych zostanie więcej miejsc postojowych.
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku